bizimhendek.com
Advert

Babaoğlu Söğütlü Er meydanında

7 Pehlivan Babaoğlu için güreşti Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten’in daveti ile 35.si düzenlenen Söğütlü Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine katılarak, başpehlivanlarla birlikte Söğütlü er meydanına davul zurna ekibi eşliğinde girdi.

Babaoğlu Söğütlü Er meydanında
Babaoğlu Söğütlü Er meydanında admin
Bu içerik 811 kez okundu.

26 BAŞ PEHLİVAN KISPET GİYDİ

2005 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Samsunlu Şaban Yılmaz olmak üzere Hendek Belediyesi güreşçilerinden Hendekli Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı, Çorumlu Murat Gençtür, Ordulu Nadir Takı, Ankaralı İbrahim Katkıcı ve yine Hendekli Mahmut Kavakçı dahil 7 baş pehlivan Başkan Babaoğlu adına güreştiler. Çeşitli boylarda kıran kirana mücadeleler olurken başpehlivanlık kategorisinde  toplamda 26 başpehlivan mücadele etti.

ÇIRAK USTASINI GEÇTİ

Yarı final karşılaşmasında kurada Hendek Belediyesi başpehlivanları usta çırak Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı birbiriyle karşılaştılar.  Kavakçı’yı yenerek finale yükselen Süleyman Aykırı ustasının elini öperek vefa örneği gösterdi. Finalde Aykırı’yı yenen Kocaeli Karamürselli Hüseyin Gümüşalan 1. Olurken, Başkan Babaoğlu’      nun pehlivanları Süleyman Aykırı 2. Ahmet Kavakçı ve Şaban Yılmaz da 3. lük elde ettiler. 

 

Selman Dede Güreşlerini muhteşem bir şekilde organize eden ve ata sporu yağlı pehlivan güreşlerine destek veren Başkan Babaoğlu’na başpehlivanlar teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu