bizimhendek.com
Advert

SİYASET,İŞ DÜNYASI VE STK BAŞKANLARINI BULUŞTURAN NİKAH…

Sakal ailesinin mutlu gecesi Hendek AK Parti kurucu İlçe Başkanı Şenay Sakal oğlunu evlendirmenin mutluluğunu dostları ve sevenleri ile yaşadı. Hüseyinşeyh mahallesinde gerçekleşen nikah töreninde siyaset ve iş dünyası ve STK temsilcileri buluştu.

SİYASET,İŞ DÜNYASI VE STK BAŞKANLARINI BULUŞTURAN NİKAH…
SİYASET,İŞ DÜNYASI VE STK BAŞKANLARINI BULUŞTURAN NİKAH… admin
Bu içerik 2622 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Şenay-Emel Sakal ailesi  misafirlerini girişte karşıladı ve gelen misafirlere hazırlanan alanda yemek ikramında bulunuldu.

Şıklık yarışı!

Nikah törenine katılan  bayanların şıklık yarışına girdikleri gözlerden kaçmazken Abhaz Folklor ekibinin oynadığı yöresel oyunlara yaşlısı genci tüm katılımcılar eşlik ettiler.

Nikah şahitlerini Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu anons etti

Çiftin nikah merasim töreninin ilk konuşmasını Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptı ve nikah şahitlerinin isimlerini tek tek okuyarak yerlerini almasını sağladı.

Babaoğlu konuşmasında : “öncelikle Türeyen ve Sakal ailelerinin çok değerli evlatları Seda ve Enes kardeşimizin nikah merasimi törenine hoşgeldiniz safalar getirdiniz. Değerli misafirlerimizden nikah şahitlerimizi sizlerin huzuruna davet ediyorum” diyerek nikah şahitlerinin isimlerini anons etti.

Sakal ailesinin mutluluğuna şahitlik ettiler

20 kişilik  Nikah şahiti ordusu…

-Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır

-Eski Sakarya valisi Mustafa Büyük,

-Eski Sakarya valisi İrfan Balkanlıoğlu,

-Eski Kocaeli valisi Gökhan Sezer,

-Sakarya Jandarma Alay Komutanı Cengiz Yiğit,

-Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya,

-Türkiye Ziraat Odası Başkanı Şemsi Bayraktar,

-TÜRK İŞ Genel Başkanı Ergun Atalay,

- Sanayici İşadamı Şükrü Bodur,

-Sanayici İşadamı Ali Sürücü,

-Türkiye Fırıncılar Odası Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı,

- Gelin hanımın arkadaşlarından Pınar Yaş, Emre Özcana,Umut Genç, Feyza Demirok,

-Sakarya AK Parti İl Başkanı Yunus Tever,

-Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar,

-Hendek Kaymakamı Orhan Burhan,

-Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ın İsimlerini okudu. İsimleri okunan nikah şahitleri yeni çiftleri tebrik ederek davetlilerin alkışları arasında yerlerini aldılar.

 Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptığı konuşmasının devamında nikah mersaimini kıymak için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi davet ederek mikrofonu kendisine takdim etti.

Çiftin nikahını Ekrem Yüce kıydı

Cübbesini giyerek çiftlerin yanına gelen Yüce; “  Saygıdeğer konuklar, Türeyen ve Sakal ailelerinin bu güzel cemiyetine hoşgeldiniz” diyerek nikah akdine geçti. Gelin hanım ile damat beyin isimlerini okuyarak;  “ hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi isteğinizle evliliğe evet diyor musunuz? Sorusunu çiftler  EVET olarak yanıtlamalarının ardından  sırasıyla şahitlerinde şahitliklerine başvurarak ( bu evliliğe şahitlik ediyor musunuz?) sorusunu yöneltti.

Özkoç ve Yüce’nin  espirisi katılımcıları güldürdü

Şahitlerinde “şahitlik ediyoruz, rabbim iki cihan sadeti versin”  temennilerinin  ardından programa son anda yetişen Sakarya CHP Milletvekili Engin Özkoç’da katıldı. Yüce, mikrofondan onunda şahitliğini istediğinde Özkoç; “ Abaza’ya sormuşlar,Abaza olmasaydın ne olurdun? Çok mahçup olurdum” diyen Özkoç; “eğer buraya yetişemeseydim çok mahçup olurdum, Şahitim. Allah ömür boyu mutluluklar  diliyorum” dedi. Özkoç’un bu konuşmasına cevaben söze giren Yüce; “ sayın vekilim bende sizin Abaza olmasaydım Manav olurdum” diyeceğinizi bekledim. Sözü davetlilerce gülüşmelere neden oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  davetlilere seslenerek; “ değerli konuklar, kıymetli misafirler bir nikah akdimiz böylelikle gerçekleşmiş oldu. Yasamanın bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak  genç çiftimizi karı koca ilan ediyorum.Nikah akdinin hayırlı olmasını temenni ediyor mutluluklar dilediğini” ifade etti. Çiftlerin Nikah cüzdanlarını imzalamalarının ardından tekrar söz alan Yüce; “ saygıdeğer konuklar ve değerli misafirler bir nikah merasimini bizler resmi olarak sizlerde şahit olarak gerçekleştirmiş olduk. Bu nikah akdinin  çiftimize ömür boyu mutluluklar getirmesini  ve Cenab-ı Allah’ın rızası üzerine bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum.” Diyerek sözü elinde tuttuğu nikah cüzdanını işaret ederek; “ maddi değeri çok küçük olan ama manevi değerine kıymet biçilemeyen evlilik cüzdanını  ailenin bir kolu olması münasebeti ile Türk İş Başkanı Ergun Atalaya takdim ederek  çiftlere vermesini “ isteyerek ; “bundan sonra takdir genel başkanımızındır”  diye konuştu.

Ergün Atalay jest yaptı

Nikah cüzdanını alan Atalay; “ değerli misafirler bizde burada bulunan değerli abilerimizle, bürokratlarımızla  ve aramızdaki vekillerle birlikte resmi nikah şahidi olduk. Sizlerde bize eşlik ettiniz. Bu iki evladımıza mutluluk diliyorum. Onları tertemiz bu günlere getiren ailelerini kutluyorum. Hoş geldiniz safalar getirdiniz,geceniz hayırlı olsun.” Diyerek evlilik cüzdanını  çiftlere takdim etmek üzere gelin hanımın arkadaşı ve nikah şahidi olan Feyza Demirok hanımefendiye verdi.

Nikah cüzdanı gelin hanıma verildi

Nikah şahidi Feyza Demirok aldığı cüzdanı  mutluluk dileklerinde bulunarak gelin hanıma vermesiyle nikah merasimi sona erdi.

Yoğun katılım

Çok yoğun katılımın olduğu nikah merasimine katılanlar arasında  MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül,  Sakarya 25. ci dönem Milletvekli Ali İnci,Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Seraç, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı  Nuri Koçer, Sakarya Eski Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeki Toçoğlu ve ailesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter yardımcısı Ziya Cevherli, Ünlü mimar Nihat Şen,  İşadamı Cem Oruç,   Sanayici İşadamı Abdulkadir Konukoğlu rahatsızlığı sebebi ile katılamzken Başak Traktör personelinin tamamı, Eski Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, 31 Mart Mahalli seçimlerinde Hendek Belediye Başkanı adayı olan eski Hendek AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’da yer aldı.

Oğlunu dünya evine sokan Hendek AK Parti kurucu başkanı Şenay Sakal ve eşi Emel Sakal girişte olduğu gibi çıkışta da misafirlerini birlikte yol ettiler.

Hendek Şafak ailesi olarak genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dilerken gençlerimizin ailelerine de evlatlarının mürüvvetlerini görmeyi yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?