bizimhendek.com
Advert
Advert

ALIŞIK OLMADIĞIMIZ GÖRÜNTÜLER !

Gönüllerin başkanı Bizim Turgut sabahın erken saatlerinde ilçe esnaflarını iş yerlerinde ziyaret ederek dert dinliyor, çözüm üretiyor. Belediyenin makamdan değil sahadan yönetilmesinin daha doğru olduğu bilinciyle hareket eden Babaoğlu, halkın arasında girerek halkla makam arasındaki prangaları kırmasıyla dikkat çekiyor.

ALIŞIK OLMADIĞIMIZ GÖRÜNTÜLER !
ALIŞIK OLMADIĞIMIZ GÖRÜNTÜLER ! admin
Bu içerik 2418 kez okundu.

BABAOĞLU HALKIN ARASINDA

Babaoğlu yaklaşık yarım saat süren kısa sohbette neler konuşulmadı ki? Trafik keşmekeşliğinden yaya geçitlerine,  uluderenin temizlenmesinden olta ile balık avcılığına kadar… Tabiatın ekolojik dengesinin korunması noktasında hassas olduklarını yineleyen başkan Babaoğlu, yeni bir müjde verdi.

OLTA İLE BALIK TUTMAK SERBEST OLACAK…

İlçemizi ortadan ikiye ayıran ve uzun yıllar ilçemizin içme suyu kaynağı olarak kullanılan dere güzergahının  bilinçsizce kirletildiğini ifade eden vatandaşlar bu yönde çözüm talep ettiler. Başkan Babaoğlu’da uluderenin A’dan Z’ye ilaçlamanın peşi sıra temizlenmesinin programlarında olduğunu, bu iş için çalışima ekibi oluşturulduğunu ve kısa zamanda temizlik çalışmalarının başlayacağını söyledi.   

DEREYE BALIK TAKVİYESİ YAPACAĞIZ

   Bununla yetinmeyen başkan Babaoğlu, dere kenarında bulunan ( balık tutmak yasak) tabelalarının kaldırılıcağını ifade ederek; “ bir tabiat harikası olan Uludere çayımız kendi mecrasi içerisinde akıp gidiyor. Su hayattır bulunduğu yere, geçtiği bölgeye hayat getirir. Deremize balık takiviyesi yaparak insanlarımızın olta ile balık tutmalarının önünü açacağız.  Hiç kimse burada ticari anlamda balık tutmuyor, kimisi bir hobi olarak bunu görüyor kimisi kahve köşelerinde pineklemek yerine temiz ortamda vakit geçirmek adına bu işi yapıyorlar. Onlara katkı vermek bizim görevimiz” diyerek Uluderede olta balıkçılığının serbest bırakılacağını müjdeledi.

GÖNÜL KIRMAYA DEĞİL GÖNÜLLER İNŞA ETMEYE GELDİK

 Babaoğlu, bu kutsal görevde insan odaklı çalışmalara yönelik mesai harcadığını, her insanın ayrı bir cevher olduğunu vurgulayarak; “ Hendek şirin bir anadolu kasabası. Burada hala örf adetler devam ediyor. Bu özelliğimizi devam ettirmeli ve gelecek nesillere taşımak bizim görevimiz.  İnsanları dışlamak, küçük görmek gibi insani duygulardan uzak tutum ve davranış içeriisne girmek hem bize kaybettirir hem ilçemize. “ diyen Babaoğlu; biz gönül kırmaya değil gönüller inşa etmeye geldik” dedi.

SABAH ÇAYLARINIZ BENDEN

 Mesai saati kavramını unutan Babaoğlu,  Başpınar mahallesi eski hastane meydanında esnafa misafir oldu. Esnaflara hayırlı işler ve bol kazançlar dileyen başkan Babaoğlu, izmir escort çaylarının kendi ikramı olduğunu söyleyerek sohbete katılanlara çay ikramında bulundu. Yaşanılan bu güzel ortamı gören vatandaşlar başkana bu meşakkatli olduğu kadar kutsal olan Belediye başkanlığı görevinde başarı dileklerinde bulundular. Vatandaşlardan gelen istek ve önerileri dinlemesinin ardından belediyenin yetkili birimlerini arayarak yapılması yönünde talimat verdi.

YAYA GEÇİDİNDE PARK OLMAZ

Bölgede eczane ile kuruyemişçi önündeki caddenin tam köşesine park eden sürücüler nedeni ile trafik akışının kilitlendiği, yaya trafiğinin ise çekilmez hal alması yönünde gelen şikayete duyarsız kalmayan Babaoğlu, “ araçların park etmemesi adına  trafik ışıklarının bulunduğu yere yaya geçidi çizimleri yapılarak araçların park etmesinin önüne geçileceğini, böylelikle yaya trafiğinin de rahata kavuşacağını “ belirterek yapılması yönünde talimat verdi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEREKİRSE BİZDE GİDERİZ
GEREKİRSE BİZDE GİDERİZ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ