bizimhendek.com
Advert

MISIR ÇİFTÇİMİZ DİZ ÇÖKMEYECEK

Muhtar Gökhan Çalışır ve mahallede çiftçilik yapan vatandaşlarla bir araya gelen MHP Adapazarı ilçe başkanı, mısır çiftçisinin sorunlarını dinledi.

MISIR ÇİFTÇİMİZ DİZ ÇÖKMEYECEK
MISIR ÇİFTÇİMİZ DİZ ÇÖKMEYECEK admin
Bu içerik 698 kez okundu.

   Mısır üretimi girdi maliyetlerinin son birkaç yılda birkaç kat arttığını ifade eden çiftçiler, üretime olan ilgilinin her yıl düştüğünü, gençlerin para kazanamayacaklarını düşündükleri için çiftçiliğe ilgisi gün geçtikçe azalıyor dediler.
   Çökekler muhtarı Gökhan Çalışır ise kendisini de bir çiftçi olduğunu, üretim şartlarının çok ağırlaştığını bu konuda devletten fiyat desteği talep ettiklerini ifade etti. Atatürk’ün “Türkiye ekonomisinin temeli tarımdır” sözünü hatırlatan ilçe başkanı ülkemizi tarım ve hayvancılık konusunda kendi kendine yeten hatta dışarıya daha fazla ürün satan bir ülke haline getirmek için gerek yerel gerek genel anlamda herkesin üzerine düşeni yapması gerekir dedi.
   Adapazarı ovasının ciddi bir tarım sahası olduğunu ifade eden ilçe başkanı, kendi ürettiği tohumu kendi sürdüğü tarlaya dikip kendi geliştirdiği milli gübrelerle büyütüp hasat ettiği ürünleri memleketin her köşesindeki vatandaşlarımızın sofralarına gönderebilecek bir Adapazarı hayal ediyorum, inşallah üreticilerimizin gayretleri belediye ve devlet kurumlarımızın desteği ile bunu başarabiliriz dedi.
   Mısır fiyatları ile ilgili destek bekleyen çiftçimizin her daim arkasında olduğumuzu ifade eden ilçe başkanı, Çökekler’de mısır çiftçisinin diz çökmesine müsaade edemeyiz ifadelerini kullandı.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEREKİRSE BİZDE GİDERİZ
GEREKİRSE BİZDE GİDERİZ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ