bizimhendek.com
Advert

2019 YILI SELMAN DEDE ETKİNLİĞİ BAŞLADI

19 uncu Geleneksel Selman Dede yağlı Güreşleri ve Sünnet şenliği etkinliği ilçe merkezinden verilen startla başladı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ninde katıldığı etkinlik öncesi protokol mehteran eşliğinde ilçe merkezinde halkı selamladı.

2019 YILI SELMAN DEDE ETKİNLİĞİ BAŞLADI
2019 YILI SELMAN DEDE ETKİNLİĞİ BAŞLADI admin
Bu içerik 1240 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

VATANDAŞLAR ÜCRETSİZ TAŞINDI

Hendek  Belediyesinin organize ettiği  19 uncu Selman dede Yağlı Güreşleri ve Sünnet şenlikleri için izmir escort saatlerinden itibarek mesire alanına vatandaşlar ücretsiz taşındı.

MEHTERAN GÖSTERİSİ İLGİYLE İZLENDİ

Mehteran eşliğinde Selman dede’de  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  BBP Genel İdare Kurulu Üyeleri, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, HİMPAŞ Genel Müdürü Hızr Çağrı Güngör ve BBP Hendek Belediye Meclisi üyelerinden olşan Hendek  protokolü  vatandaşları selamladı. Güreş alanında mehteran takımının çaldığı savaş ezgilerinden oluşan gösteriler vatandaşlardan büyük alkış aldı.

BABAOĞLU VE PROTOKOL SÜNNET ÇOCUKLARI İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Güreşçilerin heykellerinin yer aldığı alanda sünnet çocukları ve aileleri ile birlikte toplu fotoğraf çekilmesinin ardından hep birlikte sünnet alanına geçildi. Sünnet olan çocuklara geçmiş olsun dileklerinde bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı  Turgut Babaoğlu, güreş ağası Barış Sarı’dan oluşan protokol sünnet çocuklarına geçmiş olsun dileğinde bulunarak hediyeler verdiler.

SÜNNET OLAN ÇOCUKLARA HEDİYE YAĞMURU

Temsili sünnetin ardından güreş lanaındaki yerlerini alan protokol minik güreşçilerin güreşlerini izlediler. Yakıcı güneşin olmadığı  bir günü yaşayan Selman Dede mesire alanında güreşçiler güreşin tadına vardılar.

20 BAŞ, 22 BAŞALTI,28 BÜYÜKORTA PEHLİVANI KISPET GİYDİ

Güreşlere katılımın öğleden sonra daha da yoğunlaşması bekleniyor. Bu yılki etkinlikte 20 adet Kırkpınar başpehlivanı kıspet  giyerken,  22 Başalatı,28 Büyükorta pehlivanı kıspet giyecek.  Hendek Belediyesi tarafından katılımcılara hediyeler ve öğlen yemeği verilirken güreşlerin akşam saatlerinde sona ermesi bekleniyor.

Bizi izlemeye devam edin...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK CUMA GÜNÜ  ÇIKIYOR
GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK CUMA GÜNÜ ÇIKIYOR
Hergün kaza!
Hergün kaza!