bizimhendek.com
Advert

BABAOĞLU TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYUYOR

30 Haziran Pazar günü düzenlenecek olan Selman Dedeyi Anma, 19.cu Geleneksel Selman Dede Yağlı Güreşleri ve Sünnet şöleni için Selman Dede mesire alanında hummalı çalışma geceli gündüzlü devam ediyor.

BABAOĞLU TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYUYOR
BABAOĞLU TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYUYOR admin
Bu içerik 1322 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

HUMMALI ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR

Her yıl geleneksel hale getirilen Selman dede etkinlik alanında başta güreşçilerimizin güreş atacakları çim saha korumaya alınırken, mesire alanında eksikliği hissedilen alanlarda çalışmalar geceli gündüzlü sürüyor. Mesire alanı içerisinde doğaya zarar vermeksizin  araç yolları ring oluşturacak şekilde kilitli parke taşı ile döşenirken eskiyen yağmur olukları, bordürler, elektrik tesisatı, aydınlatma direkleri, reklam panoları, çeşmeler, spor malzemeleri, hayvanat bahçesi vs. bakımları yeniden düzenlenmesinin yanı sıra alanda temizlikle birlikte ilaçlama işlemleride yapılıyor.

VATANDAŞ GİRİŞİ SERBEST ARAÇ GİRİŞİ GEÇİCİ OLARAK YASAK

Çalışmaların aralıksız devam etnmesi samsun oto kiralamai ile piknik yapmaya gelen vatandaşlarrın araçlarının saha çalışma sahası yapılmasından dolayı olası bir kazaya sebebiyet vermemek adına araç girişine yasak getirildi. Tatilciler araçlarını saha dışında bırakmak sureti ile ailelelriyle birlikte içeriye alındılar ve münasip gördükleri yerlerde tatillerini  yapmalarına imkan sağlandı.

ESKİYEN GÖRSEL DEĞİŞTİRİLDİ

Selman dede mesire alanının tarihi bilgilerinin ve yerleşim planının bulunduğu duvar görseli yenisi ile değiştirilerek yeni görünüme kavuştu. 

ŞÖLENE DAVET

Çalışmaları yakından takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, düzenlenen etkinliğin bir kültürel faaliyet olduğuna dikkat çekerek; “ ilçemiz insanlarının yazın bunaltıcı sıcağında çoluk çocuklarıyla dinlenebilecekleri bu alan ilçemizin dışa açılan bir yüzü. Gerek etkinliğimiz gerekse sayir escort izmirda alanı kullanan vatandaşlarımızın daha rahat edebilecekleri, dinlenebilecekleri piknik alanında ihtiyaç duyulan eksiklikleri gidermek adına başlattığımız çalışmalar devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız sonlandığında Selman Dede mesre alanı yeni yüzüyle püknükçilerimizi ağırlayacak” diyerek 30 Haziran Pazar günü yapılacak olan etkinliğe tüm vatandaşları davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hergün kaza!
Hergün kaza!
AK PARTİDE HAREKETLİ GÜNLER
AK PARTİDE HAREKETLİ GÜNLER