bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

MÜJDE!!! SUYA ZAM YOLDA…

O yetki Yönetim Kurulu’na verilecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Mayıs Ayı olağan Genel Kurulu için bir araya gelecek. Genel Kurulda su ve atıksu bedelindeki fiyat artışı için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi görüşülecek.

MÜJDE!!! SUYA ZAM YOLDA…
MÜJDE!!! SUYA ZAM YOLDA… admin
Bu içerik 511 kez okundu.

İŞTE EN ÖNEMLİ MADDE
Pazartesi günü gerçekleşecek olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısının ardından SASKİ Genel Kurulu aynı yerde toplanacak. 2018 yılının mali ve idari tablolarının görüşüleceği toplantıda denetçi raporları ve kapanış bilançosu da oylanacak. Genel kurulun en önemli gündem maddesi ise su ve atıksu toplama bedeline yapılacak zam olarak belirlenirken fiyat değişikliği için yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşülecek.
 
ZAM YAPILACAK
2018 yılında yüzde 20’den daha yüksek açıklanan enflasyon oranını geçmeyecek şekilde su ve atıksu toplama bedeline zam yapılmasının tartışılacağı genel kurulda yönetim kuruluna yetki verilmesi oylanacak. 2019 yılının sonuna kadar yetki verilmesi öngörülürken bu sürenin uzatılabileceği izmir escort. Öte yandan yönetim kuruluna yetki verilmesinin ardından bir sonraki fatura dönemine kadar zammın yapılacağı iddia edildi.
 
KREDİ Mİ ALACAK?
Öte yandan SASKİ’nin Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş.’ye yüzde 40’a kadar ortak olacağı iddia edilirken bu ortaklık sebebiyle yatırım yapması gereken SASKİ’nin bütçe ayarlamasına gideceği belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda yüksek miktarlarda borçlanan ve kredi kullanan SASKİ’nin yeniden borçlanıp borçlanmayacağı merak konusu oldu.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEKSPORDA TRANSFER ATAĞI
HENDEKSPORDA TRANSFER ATAĞI
HÜDAVERDİ BAHADIR  SAKARYASPORDA BAŞKAN VEKİLİ OLDU
HÜDAVERDİ BAHADIR SAKARYASPORDA BAŞKAN VEKİLİ OLDU