bizimhendek.com
Advert
Advert

METİN GÜZEL BAŞLIK YANLIŞ…

Yıl 1999… Yerel Mahalli Seçimler yapılıp Hendek Belediye makamına oturan Ali İnci, her platformda dile getirdiği üzere; ( tabelası kırık DEK Belediyesi) sözü dillerde sakız olmuştu.

METİN GÜZEL BAŞLIK YANLIŞ…
METİN GÜZEL BAŞLIK YANLIŞ… admin
Bu içerik 944 kez okundu.

Buradanda anlaşılacağı üzere takvim yaprakları yıl 1999’u gösterirken  Hendek Belediye tabelasında o tarihte de T.C. ibaresi yoktu. Ne yazık ki geçmişi bilmeyen bazıları  yaptıkları haberin başlığını ( T.C. Geri Döndü) şeklinde verdiler.

Tükçe imla kılavuzunda geri dönmek fiili  (yeniden başlamak, var olanın kaldırıldığı, kaldırılan ögenin yeniden yerine getirilmesi) olarak ifade edilmekte. Şu halde tabelada olmayan bir öge nasıl geri dönüyor? Birileri bize de anlatsa da bizde fikir sahibi olsak…

Hatırlatmakta fayda var. Devletin tüm resmi kurumlarında yani; ( Valilik, Kaymakamlık, Milli Eğitim, İlçe Tarım, Müftülük, devlet bankaları vs.) gibi kurumların tabelalarında T.C. ibaresi vardı. 2012 tarihinde yayınlanan bir genelge ile kaldırılmıştı.

Hendek Belediye Başkanı milli ve manevi duyguları yüksek bir kişi.  T.C. ibaresinin tabelaya eklenmesi ile yaptığı açıklama yerinde, kendi misyonu istikametinde bir açıklamada bulunmuş  ancak yerinde olmayan  haberin veriliş başlığının başlıkla uyumsuz olması…

HENDEK BELEDİYESİNE T.C. GERİ DÖNDÜ!!!

T.C. nereye gitmişti(!) ???

Anlaşılan o ki bu söylemle geçmiş yöneticiler karalamak ve  itibarsızlaştırmak istenmiş,  ilaveten  sanki öncesinde varmış da sonradan kaldırılmış hissini vatandaşın kafasına yerleştirmeye matuf bir algı oprasyonundan başka bir şey değil…Yazık çok yazık…

 

Hendek Belediyesine T.C. geri döndü

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla, belediye hizmet binasının girişindeki Hendek Belediyesi tabelasına T.C. ibaresi eklendi.

Göreve geldikten sonra çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayarak vatandaşların öncelikli taleplerini yerine getiren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, belediyede tabela değişimine gitti. Başkan Babaoğlu’nun talimatı üzerine belediye hizmet binasının girişinde bulunan ‘Hendek Belediyesi’ tabelası indirilerek, yerine Türkiye Cumhuriyetinin kısaltması olan T.C. ibaresinin yer aldığı ‘T.C. Hendek Belediyesi’ yazılı tabela asıldı.

T.C. adının yeniden yer aldığı yeni tabelayı gören vatandaşlar büyük memnuniyet yaşarken, birçok kişi yeni düzenleme samsun oto kiralamaiyle Başkan Turgut Babaoğlu’na teşekkür etti. Yeni düzenlemeyle ilgili olarak kısa bir bilgi veren Başkan Babaoğlu, “Hendek Belediyesi halkındır. Türkiye Cumhuriyetinin bir kuruluşu olan belediyemizin hizmet binasında T.C. ibaresinin yer alması gerekiyordu, bizde olması gerekeni yerine getirdik” izmir escort.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEKSPORDA TRANSFER ATAĞI
HENDEKSPORDA TRANSFER ATAĞI
HÜDAVERDİ BAHADIR  SAKARYASPORDA BAŞKAN VEKİLİ OLDU
HÜDAVERDİ BAHADIR SAKARYASPORDA BAŞKAN VEKİLİ OLDU