bizimhendek.com
Advert

İŞSİZLİK CANAVARI HORTLADI

İYİ Parti adayı Yüksek İnşaat Mühendisi Ahmet Mercan dün akşam ilçemizin uzak mahallelerinden Dereköy’ü ziyaret etti.

İŞSİZLİK CANAVARI HORTLADI
İŞSİZLİK CANAVARI HORTLADI admin
Bu içerik 838 kez okundu.

16 YILDIR ÜLKEYİ  YÖNETENLER EKONOMİK KRİZE ÇARE ÜRETEMİYORLAR

Çat kapı yaptığı ziyaretlerle farklı bir formatta seçim çalışmalarını sürdüren Mercan’a Belediye Meclisi üyelerinden İbrahim Altun ve Nihat Bayraktar eşlik etti. Gençlerle iyi diyalog kuran Mercan’a gençlerin işsizlikten şikaet etmeleri  üzerine Mercan;  devletin resmi kurumu TUİK’in açıkladığı verilerle konuyu anlatan Mercan; “ 16 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AK parti iktidarının ülkeyi ekonomik çıkmaza sürüklediğini iddia etti.

FABRİKALAR KAPANIYOR, İŞSİZLİK DAHA DA ARTACAK

Mercan;  “  Hendek ne ise ülkemizin diğer bölgeleride aynı sıkıntı içerisinde. Bir çok sanayi tesisi gelecekten bir umut görmedikleri gerçeği başta olmak üzere dışarıdan ithal edilen ara malların dolar bazında yüksek meblağlarda olması, vergi, enerji  ve akaryakıt fiyatlarının yüksek seyretmesine paralel olarak üretim yapan bir çok sanayi tesisi işletmelerinde krize yol açtı. İşverenler bu krizi en az zararla atlatmak adına bir kısmı işçi çıkartarak büyük bir kısmı da fabrikalarda üretimi durdurup fabrikalarını kapatmayı çare olarak görüyorlar. Tabi doğal olarak bu durum da işsizliğin patlamasına vesile oldu” diyerek bir başka tehlikeye dikkat çekti.

YUVALAR DAĞILIYOR

Mercan, Dereköy mahallesinde gençlere hitabında;  “kötünün iyisi olarak sizler bir iş sahibi olamadınız bir diğer acı gerçek ise çalışarak geçimini sağlayan kendisine işim var olgusuyla bir hayat çizen çok sayıda gençlerimizin bir anda işinden olarak kapıya konulmaları, ödeme pplanlarını alt üst etti Bu ekonomik kriz samsun oto kiralamaiyle ailelerde huzur kalmadı, kurulan yuvalar ekonomik sıkıntılar samsun oto kiralamaiyle dağılma aşamasına” geldiğini ifade etti.

ÇİTFÇİ TOPRAKTAN KOPARILDI

İşsizlikten bunalan gençlerin kahve köşelerinde oturmak zorunda bırakıldığını bir kez daha altını çizerek; “  ne yazıkki yaşanan kriz sadece sanayi tesislerinde değil” diyen Mercan;  tarım ve hayvancılıkta da uygulanan yanlış politikalar sonrasında çiftçinin topraktan koparıldığını, ülkenin işlenen tarım arazilerinin bir çoğunun sanayiye açılması diğer yandan girdi fiyatlarının yüksekliği samsun oto kiralamaiyle çiftçi tarlasını ekemez oldu. “

TOHUM,İLAÇ,AKARYAKIT, GÜBRE PAHALI

“Nasıl eksin ki?” diyen Mercan; “  Tohum pahalı, ilaç pahalı,gübre ve akaryakıt pahalı. Çiftçiye verildiği iddia edilen desteklerde yeterli olmayınca çiftçi ürettiği ürününü değerinde satamayınca topraktan, bağından bahçesinden elini çekti. Büyükşehirlerden köylere ekonomik sıkıntılar samsun oto kiralamaiyle göç başladı. Bunuda ilave ettiğimizde işsizliğin hangi safhalara geldiğini daha net görebiliriz” diyen Mercan; önümüzdeki mahalli seçimlerin gelecek adına büyük önem taşıdığını şu sözlerle açıkladı.

DERS VERMEK LAZIM!

Mercan; “ Yapılacak olan 31 Mart mahalli seçimlerin iktidar adına sonucu eksi yönde olduğunda durup düşünecekler ve bu tepkiden ders alacaklarını sanıyorum. Bunun yansıması vatandaşın lehine olacaktır. O samsun oto kiralamale bir oydan ne olur demeyin çok şey olur” diyerek bu seçimlerde iktidara bir ders vermenin gerekli ve zaruretine dikkat çekti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK CUMA GÜNÜ  ÇIKIYOR
GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK CUMA GÜNÜ ÇIKIYOR
Hergün kaza!
Hergün kaza!