bizimhendek.com
Advert
Advert

Güler, MHP’den istifa etti

Hendek Milliyetçi Hareket Partisinde bir dönem ilçe başkan yardımcılığını yapan emekli bankacı Ayhan Güler, “bugünden itibaren MHP’deki il delegeliği ve parti üyeliğimden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” diyerek istifa dilekçesini Hendek MHP ilçe başkanlığına verdi.

Güler, MHP’den istifa etti
Güler, MHP’den istifa etti admin
Bu içerik 1105 kez okundu.

ADAY HENDEK’İN BEKLENTİLERİNE CEVAP VEREMEDİ

Yaklaşan mahalli seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sakarya Serdivan kapalı spor salonunda aday adaylığı tanıtım toplantısında ittifak adayı olarak eski Hendek AK Parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’nun adının açıklanmasını hazmedemeyen MHP’nin Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu bu karar karşısında yapılanın haksızlık olduğunu, Hendek ilçesinin beklentilerine cevap veremediğini gerekçe göstermiş ve bağımsız aday olarak çıkacağını kamuoyuna açıklamıştı.

BABAOĞLU BBP’DEN ADAY OLUYOR

İlerleyen süreçte ise ikinci bir açıklama yapan Babaoğlu, seçim yasasına göre bağımsız aday olan başkan adaylarının meclis oluşturamama şartını dikkate alarak ekibiyle yaptığı toplantılar sonrasında seçime girmeye hak kazanmış bir parti çatısı altında seçime girmenin uygun olacağı kararı çıkmış, başkan adayı Babaoğlu’da kendi dünya görüşüne en yakın , kurucu başkanı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu olan BBP yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde BBP çatısı altında seçimlere gireceğini açıklamıştı.

İSTİFA DOMİNO ETKİSİ YAPAR MI?

Millet İttifakının ortak adayı olarak çıkan Ahmet  Mercan’ın bu girişimi ile ilçemizdeki siyaset arenası daha bir karmaşık hal aldı. MHP’nin bir dönem ilçe başkan vekilliğini yapan Güler’in istifa etmesinin teşkilatta domino etkisi yapması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MHP li taban     2019-01-21 Doğru bir iş yapmışsın.Hendek lilerin belediye başkan yapacağı Turgut Babaoğlu nu cumhur ittifakı denen kibir ittifakı harcadı ya bunu kabullenemiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEKSPORDA TRANSFER ATAĞI
HENDEKSPORDA TRANSFER ATAĞI
HÜDAVERDİ BAHADIR  SAKARYASPORDA BAŞKAN VEKİLİ OLDU
HÜDAVERDİ BAHADIR SAKARYASPORDA BAŞKAN VEKİLİ OLDU