bizimhendek.com
Advert
Advert

Kimsenin ağzını bıçak açmıyor.

1 Nisan şakası mı? İttifak söylemlerinin ayyuka çıktığı ilimiz genelinde 16 ilçeden sadece bir tanesi Taraklı ilçesinin MHP’ye bırakıldığı haberi MHP teşkilatları başta olmak üzere kamuoyunda şok etkisi yarattı.

Kimsenin ağzını bıçak açmıyor.
Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. admin
Bu içerik 1826 kez okundu.

MHP SEÇMENİNİN GAZINI ALABİLECEK Mİ?

Yaklaşık 10 yıldır her türlü sosyal hayatın içerisinde bulunan ve Hendek Belediye Başkanlığına kesin gözüyle bakılan ve halk tarafından “ BİZİM TURGUT” söylemi kendisine yakıştırılan Babaoğlu’nun bu söylem karşısında nasıl bir tavır takınacağı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

KESİN DEĞİLMİŞ PEKİ (B) PLANI VAR MI?

Peki duyumlar nedir? Sorsunu sorduğunuzu düşünüyorum. Hemen söyleyeyim ki kesin olmamakla birlikte  Sakarya genelinde Cumhur İttifakı bağlamında Taraklı ilçesi MHP’ye bırakılırken diğer 16 ilçede ise Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP adaylarını sahada göreceğiz. Peki ya Hendek! Dediğinizi duyar gibiyim.

TARAKLI MHP, DİĞER İLÇELER AKP

Bizler her ne kadar Sakarya’nın bir ilçesi olsak ta önce Hendekliyiz. Dolayısı ile bizim odak noktamız Hendek… Eskilerin çok güzel sözleri var en güzel örnek ise “ ateş olmayan yerden duman çıkmaz!” edindiğimiz bilgilere göre  AKP genel merkezi adayların belirlenmesi noktasındayine ters köşeye yatırmış. Kulis bilgilerine göre  ilçemiz Hendekte 7 aday adayından tercih ettiği isim görevinden istifa eden Ali Kemal Sofu’nun ittifakın adayı olarak Hendek Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.  

HESAPLAR KARIŞTI. EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI!

Diğer yandan Hendek kamuoyu, yaşanan bu gelişmeler karşısında millet ittifakının yapacağı hamleye ve çıkartacağı adaya umut bağlamış durumda. Siyasette her escort izmir matematik hesaplarının tutmadığını geçmiş dönemlerde çok gördük. Bu samsun oto kiralamale 25.000 ‘ne yakın üyesi bulunan AKP adayının bu oylara sahip olacağını düşünmek matematiksel hata olur. Öte yandan daha dün siyaset arenasına katılan İYİ parti ile CHP’nin ortaklaşa çıkartacakları adayın ilçede seçim kazanması mümkün değil varsayımı matematik hesabına benziyor. İlçemizde durum hiçte öyle değil. Anlaşılan o ki İYİ+CHP ittifakı ( B) planını uygulamaya sokacak ve çıkartacağı adayın kamuoyundan büyük teveccüh göreceği şimdiden konuşulur oldu.

Bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MHP li taban     2019-01-13 MHP yönetimi tabanı ile ters düşüp yolsuzluk ve hırsızlıklara bulaşmış AKP partinin kuyruğuna takılmasını zaten hazmedememiştir.Bunun bedelinide bu millet Allahın izni ile bu seçimde ödetecektir.Buda böyle biline.
Oktay Yurt     2019-01-13 Bakalım ters köşeye nasıl yatiliyormuş bep beraber görecez...adamcılık bi olsa gerek...son gülen iyi güler derler...bakalım mevlam ne eyler...
Osman Kırval     2019-01-12 Turgut zaten 15-20 gün evvel sosyal ağ hesabında ben partimin aldığı/alacağı karara uyarım cumhur şeysini bozmam dedi zaten önceden biliniyordu artık Kemaliye için muhtar adayı olur. Gerçi onuda Mevcut muhtar Nemliye kaptırır da
Kemal     2019-01-12 Anlaşılan ak parti ders almamış
Hendekli     2019-01-12 Evet Hendek çok şeye gebe. Akparti iktidarı sona eriyor. Kendi partililerinin bile tepki gösterdiği sofunun hendekten aday gösterilmesi tek kelimeyle İNTİHAR ak partinin ahte vefası buymuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BİR İLK
HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BİR İLK
TÜRKAY ile  yeni dönem
TÜRKAY ile yeni dönem