bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Mesele EYT değil...

Yazarımız Serkan Köse son günlerde meclisten düşmeyen EYT gerçeklerini anlattı

Mesele EYT değil...
Mesele EYT değil... admin
Bu içerik 1374 kez okundu.

Emeklilikte yaşa takınlar konusunda öyle samimi (!) ki; bu İP Grubu,...

Sözde problemi çözeceklermiş.  

Geçen hafta verdikleri kanun teklifi oylanırken, Genel Kurul'da kaç İP milletvekili vardı dersiniz?

Sadece 11...

Evet, yanlış okumadınız. Sözde çok önemsediklerini ifade ettikleri EYT problemiyle alakalı çözüm aramadıklarının ispatıdır 29 vekilin firarda olması...

Kendilerinin de inanmadığı, problem çözmekten uzak önergelerle ve kanun teklifleriyle zaten amaçları; İyi bir istismar konusu haline getirdikleri EYT üzerinden, seçmene mesaj...

Cumhur İttifakına ateş, MHP'ye ateş nereye kadar bakalım.

Hele biri var ki, hala kontenjanından vekil yapılan, kronik Erdoğan ve Bahçeli düşmanlarından alkış aldıkça ayakları yerden kesiliyor.  Yaptıkları iş değil, konuştukları laf değil ama; Karşılık bulabilecekleri yapılar maalesef halen mevcut Türkiye'de...

 

***

 

Mecliste başlayan ve devam eden Bütçe görüşmelerinde de CHP ve İP tarafından EYT konusunun sürekli çarpıtma yoluyla istismar edilmek istendiğini görüyoruz.

Bunlar üzerinden değerlendirmeye devam etmek yerine, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül'ün bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmalardan çıkarttığım satır başları sanırım daha anlaşılır olacaktır.

İşte Bülbül'ün ifadeleri...

"Milliyetçi Hareket Partisi anlayış birliği içerisinde, hedef birliği içerisinde olmadığı ve farklı değerlendirmeler içerisinde olduğu yapılarla beraber hareket etmeyeceğini baştan deklare etmiştir.

Ayrıca bu, Milliyetçi Hareket Partisinin siyasi duruşudur ve tavrıdır. Bunu Milliyetçi Hareket Partisi belirler ve bu noktada oluşabilecek eleştirileri de her türlü şekilde, her şekilde göğüslemeyi de biz kendimize görev addederiz.

Biz kanuni düzenlemenin hiçbir şekilde içerisinde bulunmadığımız, gerekçesinde, kanun maddelerinde yer almadığımız, bambaşka bakış açıları içerisinde olduğumuz bir kanun düzenlemesini desteklemek zorunda değiliz. EYT'lilerin probleminin çözülmesini MHP kendi üslubunca ve kendi değerlendirmesine göre, kendi yapmış olduğu hukuki düzenleme çerçevesinde halletmeyi taahhüt etmiştir."

 

***

 

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin bir başka siyasi partinin vermiş olduğu araştırma önergesine karşı geliştirmiş olduğu tavrı "MHP emeklilikte yaşa takılanlarla alakalı kanun teklifinden, duruşundan ve anlayışından vazgeçmiş" gibi göstermek Milliyetçi Hareket Partisi'ne karşı yapılacak en büyük haksızlıktır.

Bunu bilmeyen, Meclis çalışmalarında araştırma önergesi nedir, kanun teklifi nedir bilmeyen insanlarımızın bu konuda kafa karışıklığı yaşaması normal kabul edilebilir ancak izah edildiği zaman onların anladığı bir durumda hâlen burada bir istismar vasıtası olarak bunun kullanılıyor olmasını asla ve asla kabul edemeyiz.

Bunun haddizatında emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızı düşünerek değil, bu yol üzerinden siyasetini yürütme ve şu anda Türkiye'de çok güçlü bir şekilde oluşan bir iradenin, millî iradenin fesada uğratılması için vesile olarak kullanıldığını da ifade etmek istiyorum."

 

***

 

"Milliyetçi Hareket Partisinin bu noktada partizan duruş içerisinde yer alıp sosyal problemleri çözmediği noktasında bir varsayım geliştirmek haklı bir tavır değildir. Bu hususta Milliyetçi Hareket Partisi net bir şey söylüyor, kanun düzenlemesini toplumsal ihtiyaçları değerlendirerek, sosyal ihtiyaçları değerlendirerek devletin dengesini, bütçe dengelerini, devletimizin önceliklerini de değerlendirerek kendimize göre bir kanun teklifi hazırladık biz. 
Bu noktadaki tavrımızın defaatle altını çizmemize rağmen, hâlâ Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden topluma ve bu konuda yakınan, istismara da müsait olan vatandaşlarımıza selam çakmaya çalışmayı biz doğru bulmuyoruz, nezaketli bir tavır olarak değerlendirmiyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisinden bu işi yürütmeye kalkmasınlar. Neticesinde zararının EYT'li arkadaşlarımıza, kardeşlerimize olması gibi bir durum doğabilir, bunu da hiç kimse istemez."

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali başpınar     2018-12-14 Evet bende eyt liyim ben hakkımı yiyenlere ve çözüm imkanını nefisleri yüzünden tıkayanları haram ediyorum eyt yüzünden beş sene fazla çalışacağım ama vekiller 2 yılda emekli bu hakkı bu dünyada alamazsak ahirette alacağız Allah’a ahiret gününe inananlara duyurulur
Tayfun Çağ     2018-12-12 Burada samimi olmayan ak parti MHP elinden gelen ne varsa yapıyor zaten diğer en samimiyetsiz olanlar ise olmayan bir şey var gibi gösteren iyi parti zannetmesinler ki halk bu durumun farkında değil net bir şekilde farkında sahada bunun cezasını çekerler özellikle iyi partiler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SASKİ BU NE?
SASKİ BU NE?
SON ÜÇ YILIN ŞAMPİYONU
SON ÜÇ YILIN ŞAMPİYONU