bizimhendek.com
Advert
Advert

KASIM AYI MECLİSİ TOPLANDI

SAKAL, ADAY ADAYI OLDUĞUNU MECLİS TOPLANTISINDA AÇIKLADI Hendek Belediyesinin Kasım ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı İrfan Püsküllü başkanlığında 7 gündem maddesi ile toplandı.Gündemin 7 maddeside hem iktidar hem de muhalefet meclis üyelerinin oy birliği ile geçti.Büyükşehir Başkan Vekili Şenay Sakal, aday adaylığını meclis toplantısında açıkladı.

KASIM AYI MECLİSİ TOPLANDI
KASIM AYI MECLİSİ TOPLANDI admin
Bu içerik 845 kez okundu.

Vatan için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Meclis başkanı Püsküllü gündem dışı olarak MHP grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır’a söz verdi. Bahadır mecliste yaptığı konuşmasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına atfen; “Allah gelecek günlerde de bizlere huzur içerisinde nice Cumhuriyet Bayramı kutlamamızı bizlere nasip etsin. Yaklaşan 10 Kasım nedeni ile de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin yıl dönümünü kutlayacağız. Ulu Önder Atatürk’ün nezdinde  vatan için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun “dedi. 

Bülbül’e tebrik,  Saski’ye eleştiri

Bahadır, “ Hendek’imizin yetiştirdiği bir siyasetçimiz olan MHP Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül grup başkan vekili olmuştur. İlçemize, Sakarya’mıza ve milletimize hayırlı olsun. Bu Sakarya’nın ve Hendek’imizin gururudur.” Diyen Bahadır’dan SASKİ’ye sitem geldi.

Lütfen bana destek verin

2018 yılının son günlerinin yaşandığına dikkat çeken Bahadır, SASKİ ile olan şikayetleri her daim dile getirdiklerini ancak her şeye rağmen bir arpa boyu yol alınmadığını söyledi. Bahadır;  ilçemizin bazı bölümlerinde  lağım sularının bahçelerde, evlerin önünden aktığını belirterek;   bu konuya sahip çıkalım, ilçemizdeki eksiklikleri tamamlattıralım. Yapılacak olan Büyükşehir Belediye meclisinde  bu konuyu gündeme getireceğini ifade ederek Büyükşehir meclisinde kendisine destek verilmesini istedi. Bahadır konuşmasında Aytaç su fabrikası önünde uzun zamandır kavşak çalışmasının yapıldığının altını çizerek; “ bölgem adına sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sakal, aday adaylığını mecliste açıkladı

İkinci olarak AK Parti gurup sözcüsü şenay sakal gündem dışı söz alarak yaptığı konuşmasında 31 Mart Yerel seçimlerinde Hendek Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Sakal mecliste yaptığı konuşmasında MHP Meclis üyesi bahadır’ın tüm söylemlerine katıldığını belirterek aynı fikirde olduğunu ifade etti.

Cumhur ittifakı devam ediyor

Sakal, Cumhur İttifakının devam ettiğini vurgulayarak; “ Yıllardır ilçemizde siyasetin içerisindeyim. Siyasette mücadele eden bir kardeşiniz olarak Allah nasip ederse  11 Kasım Pazar günü saat 14.00’de AK Partiden Hendek Belediye Başkan aday adayı olmak için başvurumu yapacağım. Bu güne kadar verdiğimiz mücadelerde şahsıma vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyor, bu çıktığımız yolda Hendek’ime hizmet etmek istiyorum. Belediye başkanım ve tüm meclis üyelerimiz ve salonda bulunan tüm hazirunu Pazar günkü  programıma davet ediyor hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm aday adaylarımızın ortak paydası Hendek olacaktır

Bu konuşmaların ardından söz alan Hendek Belediye ve meclis başkanı irfan Püsküllü, MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül’ün grup başkanı olması nedeniyle aradığını ve tebrik ettiğini belirterek, “bu tür kritik yerlerde Hendek’lilerin bulunuyor olması bizi gururlandırıyor”diyerek  mutlu olduğunu ifade etti. Püsküllü, yaşanan süreçte aday adaylarının çıkmasının normal olduğunu belirterek,” diğer siyasi partilerde de adayların çıkabileceği gibi partimizde de aday adayların çıkacak olması olağan ve beklenen  bir gelişme. Nihayetinde her aday adayı arkadaşımızın gönlünde Hendek’e hizmet etmek yatıyor.  Tüm adaylarımızın ortak paydası Hendek olmak zorunda. Ben inanıyorum ki 31 Mart 2018 yerel seçimlerinden de yüzümüzün akıyla çıkacağız. “diyerek meclis gündemine geçti.

Gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi

6 gündem maddesi ile toplanan mecliste gündeme bir nadde ilave edildi. Gündemdeki 7 madde iktidar ve muhalefet meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edilmesiyle Kasım ayı meclisi sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YEŞİLYURT TİCARET MERKEZİ AÇILIYOR
YEŞİLYURT TİCARET MERKEZİ AÇILIYOR
İYİ PARTİ KAPILARI KAPADI. HİÇ BİR PARTİYLE İTTİFAKA GİTMEYECEĞİZ!
İYİ PARTİ KAPILARI KAPADI. HİÇ BİR PARTİYLE İTTİFAKA GİTMEYECEĞİZ!