bizimhendek.com
Advert

ADALET KİŞİYE ÖZEL DEĞİLDİR!

Tek haber gazetesi.com editörü gazeteci Yazar Murat BAŞBAY, Ankara’ya başlattığı Adalet Yürüyüşünde aracının arızalanması üzerine yaptığımız kısa röportajda şunları söyledi: Başbay; “ CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bildiğiniz üzere Ankara’dan İstanbul’a adalet yürüyüşü teması altında bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yaptığı bu yürüyüş gerçekleri ifade etmiyor. Çünkü o dönemde cezaevine konulan Enis Berberoğlu’na yapılan cezai müeyyidenin doğru olmadığını ifade etmişti bunu protesto amacı ile yapmıştı. Oysa o dönemde de bu günde cezaevlerimizde çok sayıda gazeteci bulunmakta”dedi.

ADALET KİŞİYE ÖZEL DEĞİLDİR!
ADALET KİŞİYE ÖZEL DEĞİLDİR! admin
Bu içerik 717 kez okundu.

Olayları karikatürüze ediyorum

Kendisinin de bir basın mensubu olduğunu yineleyen Murat Başbay, “Ben Bakırköy ve Adalar Belediyesindeki yolsuzluklar üzerine haberler yapıyorum. Haberlerimizin içeriğinden bir sıkıntı duymayan CHP Belediyeleri karikatürlerimden dolayı suç duyurularında bulunuyorlar.  Ben genellikle karikatür çizerim ve yaşanan olayları karikatürüze ederek yayınlıyorum. CHP’ye mensup Adalar ve Bakırköy belediyesi tarafından yaklaşık 50 kez hakkımda suç duyurusunda bulunuldu. Bunlardan  13 tanesi davaya dönüştü, 11 tanesinden beraat ettik. 2 davadan da mahkumiyet aldık.   

Bir kısım davalar ise halen devam ediyor. Kendi partisine mensup belediyelerin bakış açısı maalesef bu. CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu adaletten, basın özgürlüğünden bahsediyor. Bu ülkede sadece hakları kısıtlanan ve bizce FETÖ’nün CHP içerisindeki imamı olarak suçladığımız gazeteci Enis berberoğlu mu?” diyerek yaşananları protesto amacı ile bu yürüyüşü gerçekleştirdiğini ve Kılıçdaroğlu’nun geçmişte taşıdığı  adalet pankartını CHP Genel merkezine yürüyerek gidip teslim edeceğini söyledi.

Başbay son olarak bir hak varda o hak iade edilecek ise bu hak herkes için aranmalıdır çünkü adalet ve özgürlük kişlere has kavramlar olmadığını vurguladı. Aracının arızasının giderilmesi ile adalet yürüyüşçüsü olduğunu söyleyen Başbay yoluna kaldığı yerden devam etti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hendek Maltepe’ye akacak
Hendek Maltepe’ye akacak
Hendek Kaymakamı Burhan'dan Vali Nayir'e Veda Ziyareti
Hendek Kaymakamı Burhan'dan Vali Nayir'e Veda Ziyareti