bizimhendek.com
Advert
Advert

CUMHURİYET BAYRAMINI TÖRENLERLE KUTLADIK

Kaymakamlık Makamındaki tebrikleri kabulün ardından Kapalı Spor Salonunda yapılan törene geçildi. Törene, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekçi, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, siyasi parti temsilcileri, gaziler, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

CUMHURİYET BAYRAMINI TÖRENLERLE KUTLADIK
CUMHURİYET BAYRAMINI TÖRENLERLE KUTLADIK admin
Bu içerik 379 kez okundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekçi ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, öğrencileri ve halkı selamladı.

Biz Türk Milleti olarak tarihin gördüğü en aziz milletiz

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekçi, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Biz Türk Milleti olarak tarihin gördüğü en aziz milletiz. Bir asır öncesinde ülkemiz ve milletimiz açısından bir refah söz konusu olduğunda ülkemize hasta adam muamelesi yapıyorlardı. Önümüzde çok fazla seçeneğimiz yoktu. Ya mücadele edip,  imanımızı, birliğimizi dirliğimizi koruyacaktık, yada dünyanın egemen güçlerinin, emperyalist kuvvetlerinin hegomon insanlığında heba olup gidecektik. Ancak Büyük Atatürk başta olmak üzere milletimize önderlik eden, başkomutanımız ve devlet büyüklerimiz ile birlikte büyük bir mücadelenin içine girdik. Ya İstiklal ya ölüm dedik ve büyük bir kahramanlık destanı yazdık. Bu kahramanlık destanını düşmanları ülkemizden kovarak taçlandırdık. Cumhuriyetimizi ilan ettik ve bugün Cumhuriyetimizin 95. Yılını kutluyoruz. Tarihimizin en güçlü dönemlerine kolaylıkla gelmedik, nice badireler atlattık. Ülkemiz iki yıl önce 15 Temmuz gecesi büyük bir tehlike atlattı. Milletimiz ile birlikte bu badireyi de atlattık. Cumhuriyetimizin 95. Yılında İstanbul’da Dünyanın en büyük havaalanının da açılışını yapıyoruz. Ülkemize hayırlı olsun “ diyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

 Ödül

Törende öğrencilerin okudukları şiirler ve halk oyunları gösterilerinin ardından, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi.

Tören, geçit töreni ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar