bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

EYT kimin elinde patlayacak yakında göreceğiz...

Gazetemiz yazarı Serkan Köse, ülke gündemine oturan EYT ve Fındık konusunu böyle yorumladı.

EYT kimin elinde patlayacak yakında göreceğiz...
EYT kimin elinde patlayacak yakında göreceğiz... admin
Bu içerik 1449 kez okundu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda İyi Parti'nin araştırma önergesi reddedildi ya, malum çevreler bunun üzerinden fırtına kopartmaya kalkışıyor. Maalesef algı operasyonları ile kandırılmaya müsait halkımız da, kapıldı bu rüzgara ve adeta Milliyetçi Hareket Partisi ile kafayı bozdu.

Neymiş efendim, MHP seçim beyannamesinde taahhüt ettiği EYT'ye Meclis'te ret oyu vermiş.

Yalanın ve iftiranın bini bir para...

MHP'nin EYT konusunda 23Temmuz'da Meclis'e verdiği ve İstanbul Milletvekili Arzu Erdem imzalı, kanun değişikliği teklifini nereye koyacağız peki?

Üstelik, EYT'de mağduriyetleri, bir başka değişle de hak gaspını ortadan kaldırmaya yönelik bu teklif; 10 Ekim itibariyle de Plan ve Bütçe Komisyonu'nun gündemine girmiş ve görüşülmeyi beklerken...

İyi Parti'den yırtık dondan çıkar gibi Araştırma Komisyonu kurulmasına dair bir önerge geliyor...

Kanun değişikliği ile üstesinden gelinebilecek EYT konusunda, araştırma komisyonu kurulmasını istemekte neyin nesi?

Ama kimse işin bu tarafında değil. Amaç belli. Vur MHP'ye, vur Bahçeli'ye...

Hadi, kuyruk acısı olan CHP, İyi Parti gibi çevrelerin ve bunları pohpohlayıp MHP düşmanlığı yapan malum medya kesimi yakışanı yapıyor...

Ya, onlara ayak uyduranlar?

İşte onlar yanlış yapıyor...

MHP ne yapmış?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için seçim taahhüdünde  bulunmuş. Söz vermiş. Seçim bitmiş, kanun teklifi hazırlayıp Meclis'e sunmuş. Bunun kıymeti yok, reddedilen araştırma komisyonu kurulması önergesi mi değerli yani?

Farklı bir şey daha söyleyeyim hadi. MHP'nin EYT konusunda şuan Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeyi bekleyen kanun teklifini görmeyip, İyi Parti'nin düzmece ve tezgahtan ibaret araştırma önergesinin reddine takılanlar...

MHP'yi oyla tehdit etmeyi bırakın, bu nafile...

Daha da ileri gideyim; "Madem seçim sonuçlarında çok büyük etkiniz var, EYT'yi seçim beyannamesine alan MHP'ye 50 vekili mi reva gördünüz" diye de sorarım.

Oyuna gelmeyin, MHP ve Bahçeli düşmanları ile algı operasyonu ve yalan üzerine kurulu sosyal medya girdabına kapılıp yarın utanacağınız ve boynunuzu bükeceğiniz tepkiler vermeyin.

İşte Meclis. İşte Kanun teklifi. İşte Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan başlayacak EYT maratonu...

Teklifi getiren MHP dışındaki tüm partilerin elinde patlayacak bir konu ki; Az sabır. Şimdi şov yapanları bir de, iş ciddiyete vardığında görün.

 

Elde fındık mı kaldı?

Cumhurbaşkanımız, TMO'nun fındık alımı yapacağı tarihi ve fiyatı açıklarken "Bende o bölgenin insanıyım. Gerçi Rize'de fındık kalmadı" diye de bir ifade de bulundu.

Aklımdaki soru şu: Rize'de fındık üreticisi kalmadı diye mi çekildi bunca eziyet?

Rize'den gel beriye, Trabzon'dan başla, Sakarya'ya kadar Karadeniz sahil kesiminin en önemli gelir kaynağı olmakla beraber, Türkiye'nin en önemli ihraç kalemi fındık, müjdeler olsun ki; 14 lira...

Vallahi Sayın Cumhurbaşkanı köy bağışlamış!

TMO, 1 Kasım itibariyle 14 liradan fındık alımı yapacakmış.

Hasat dönemi Ağustos başı olan fındığa; 1 Kasım için tarih verilerek, fiyat açıklanması, tarımı ve üreticiyi kalkındırma adına çok büyük gelişme (!)

Bir önemli ayrıntı da MHP'nin İtalyan fşrması Ferroli'yi Rekabet Kurulu'na şikayet etmesinin hemen ardından TMO fiyat belirleyip fındık alımına başlıyor. Kafalardaki soru şu; TMO, çiftçiyi düşünerek mi devreye girdi, yoksa İtalyan firmasını Rekabet Kurulu'ndan korumak için mi?

Sonuç olarak; "Elde fındık kalmadı" tepkileri, 31 Mart seçimlerine yansır mı, ihtimal bile vermiyorum. Bu millet gene "AK Parti" der. Lakin, fındıkla alakalı MHP'den 2 vekil teşekkürü hak ediyor. Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, fındıkla ilgili mücadele ettiler ve geçte olsa fındık fiyatının 14 lira olarak açıklanmasına katkı sağladılar.

Takdir ve karar milletin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vuslat     2018-10-30 haklısın serkan abi hepsini unuttular böyle balık beyinli bir seçmen varken daha çok muhalefette kalırlar, sorgulayan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR