bizimhendek.com
Advert

FUARIN GÜZELLERİ PODYUMA ÇIKTI

Sakarya 1. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı dün güzeller geçidine sahne oldu. İlk kez düzenlenen teke, koç ve kuzu güzellik yarışmasında Sakarya'nın yetiştiricileri adeta gövde gösterisi yaptı. İnatçı tekelerin ve hareketli kuzuların tozu dumana kattığı yarışmada jüri şampiyonları belirlemekte zorlandı.

FUARIN GÜZELLERİ PODYUMA ÇIKTI
FUARIN GÜZELLERİ PODYUMA ÇIKTI admin
Bu içerik 605 kez okundu.

GL Platform Fuarcılık tarafından Sakarya Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, ikinci gününde yine ziyaretçi akınına uğradı. Üreticiler özellikle tarım makinaları standlarında kuyruklar oluşturdu. Fuara, Sakarya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (DKKYB) tarafından düzenlenen Koç, Teke ve Kuzu Güzellik Yarışması ise damga vurdu.

DKKYB İl Başkanı Yasin Toçoğlu, Zoonteknist Cankut Akdeniz, Sakarya Ticaret Borsası Veteriner Hekim Samet Korkmaz, Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yıldırım Çakmak, Sakarya Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Tahsin Hakan Özer'in jüri üyesi olduğu yarışmada, kıran kırana rekabet yaşandı.

ŞAMPİYON KUZU ŞAMPİYON OLDU
Yarışmanın Teke kategorisini, Umurbey Köyü’nden Erdem Bayıl'ın tekesi kazandı. Koç kategorisinde ise Pamukova’dan 70 kiloluk koçuyla Ali Altınbaş birinci oldu. Sakarya'nın en en güzel kuzusu yine Pamukova’dan Ali Altınbaş’ın "Şampiyon" ismini verdiği 25 günlük ikiz kuzularından biri oldu.

"TOPLULAŞTIRMAYA ÖNEM VERİYORUZ"
Sakarya Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar, kentin mevcut potansiyeli ile Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Tarımda maliyeti artıran en önemli samsun oto kiralamalerden birinin toprakların parçalı olmasına bağlayan Bayraktar, bu samsun oto kiralamale bakanlıktan "toplulaştırma" için talepte bulunduklarını ve taleplerinin bir kısmının yerine getirildiğini ifade etti.

DESTEK GELİRSE GIDA UCUZLAR
Bayraktar, maliyetlerin düşürülmesi için desteklemelere de ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek “Rekabet için Sakarya’nın da desteklerden fayalanması gerekli. Bu destekler üreticiye yapılırken dolaylı yoldan tüketicinin de ucuz gıdaya ulaşmasına yapılmış destekler olarak ortaya çıkıyor. Tarıma verilen her destek tüketicinin daha uygun fiyatla gıdaya ulaşması anlamına geliyor. Desteklerin artacağına inanıyorum” izmir escort.
--

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hendek Maltepe’ye akacak
Hendek Maltepe’ye akacak
Hendek Kaymakamı Burhan'dan Vali Nayir'e Veda Ziyareti
Hendek Kaymakamı Burhan'dan Vali Nayir'e Veda Ziyareti