bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

BU NEYİN ALKIŞI?

Fındık önergesi AKP’nin oylarıyla reddedildi. Sorguladığımızda aklımıza muhalefetin (şovmu yapıyorlar yoksa birileri bizlerin aklıyla dalga mı geçiyor?) Soruları geliyor.

BU NEYİN ALKIŞI?
BU NEYİN ALKIŞI? admin
Bu içerik 585 kez okundu.

Bilindiği üzere geçen hafta MHP fındık üreticilerini ilgilendiren bir konuda meclis başkanlığına önerge verdi. Eeee güzel…

Ama ya sonrası???

İşte bütün mesele burada…

Meclise verilen önergenin kabul edilip edilmemesi mecliste yapılan oylama ile gerçekleşir şu halde uzun yıllardır  belkide ilk kez dört muhalefet partisi bir önergede birleşti. Meclis çoğunluğu ellerinde bulunuyor olmalarına rağmen önerge red edildi. Harp yok,darp yok. O halde ülke sevdası ile yanıp tutuşan milletvekillerimiz genel kurula neden katılmıyorlar?

Güler misin, ağalar mısın?

Bilinen bir gerçek var ki o da muhalefet konumundaki MHP’nin verdiği önergenin kabul edilmesi, mevcut milletvekili sayısına bakıldığında hayata geçirilmesi imkansız. Ancak mecliste bulunan dört siyasi parti de bu teklife sıcak bakıyor ve önergeye sahip çıkıyor görünüyorlar. Matematiksel çoğunlukları da mevcut ama bakıyorsunuz oylamaya katılmıyorlar yani topu kale çizgisinden dışarıya atıyorlar. İnsanın sorası geliyor. Oyun mu oynuyor sunuz?

Yoksa iktidara talip değil misiniz?

Tüm bu yapılanları gördükten sonra halkın muhalefete güveninin kalmaması hayatın akışıyla doğru orantılı. Bunu düzeltecek olan, vatandaşının güven duygusunu kazanacak olan yine sizlersiniz. Yoksa siz iktidara talip değil misiniz?

Meclisin matematiksel oranını gözümüzün önüne getirelim ve sorgulayalım.

Meclis’te AKP’nin 290, CHP’nin 144, HDP’nin 65, MHP’nin 50, İYİ Parti’nin 40 sandalyesi var. Önerinin oylaması sırasında tartışmalar çıkıyor. Ama tekrarlanan oylama sonrasında 135 kabul oyuna karşılık 155 ret oyu çıkıyor. Aradaki fark 20 milletvekili.

Adama demezler mi mademki önerge veriyorsun arkasında dur! İşte bizde bunu soruyoruz.

Peki durmak böyle mi olur?

Kimse kimseyi kandırmasın, vatandaşın aklıyla kimse alay etmesin. Zaten bu nedenledir ki muhalefet hep sınıfta kalıyor.Demokrasilerdeki oy’lama sonuca etki eder. Şu halde yoklamanın yapılacağı genel kurulda hazır bulunmamak, adeta iktidara ( bak ben genel kurula katılmıyorum. Sen çoğunluğu sağla işi hallet) dercesine bir tavır sergilemek, vatandaştan yana tavır sergilerken iktidara göz kırpmak da nesi?

Tabi bu arada bir sorum da iktidara olacak. 4,5 milyon Suriyeli vatandaşa olmayan paradan harcamayı biliyorsun da kendi insanına geldiğinde yasal olarak emeklilik hak’kı kazanmış insanların sorununu maliyet unsuru olarak görüp neden kabul etmiyorsun? 

Son olarak AKP oylarıyla reddedilen Fındık önergesi sonrası AKP sıralarından kopan alkış tufanına anlam veremedik.

Sahi bu neyin alkışı?  

 Muhalefet partisinin verdiği önergenin reddedilmesi karşısında AKP gurubundan yükselen alkış sesleri AKP’nin muhalefete karşı kazanılmış algısı ilemi yapıldı yoksa fındık üreticisinin yabancı menşeyli fındık firmalarına teslimiyetinin kutlanması?

Eeee hani fındık milli üründü.

İşte sandık şurada, 5 ay var. Sandıklar açıldığında inşallah göreceğiz bakalım fındık üreticileri, kendilerine yapılan muameleye alkış tutacaklar mı??? 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar