bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?

Hendek’li Süt Üreticileri Sütaş Eğitim Çiftliğinde Hendek İlçe Tarım Müdürlüğü ve Hendek Belediyesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Buzağı Bakım ve Besleme ile Süt Sağım Hijyeni konulu eğitim kapsamında ilçemiz süt üreticileri ile birlikte Bursa/Karacabey Sütaş Eğitim çiftliğine teknik gezi düzenlemiştir.

SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR? admin
Bu içerik 593 kez okundu.

Hendek yetiştiricilerine bilinçli ve verimli üretim yapmaları adına Sütaş Karacabey Eğitim Çiftliğinde 20 çiftçiyle birlikte teknik gezi düzenlenmiştir. Teknik geziye İlçe Tarım Müdürlüğünden Veteriner Hekim Ersin Meydan ve Veteriner Hekim G. Olgu San eşlik etmiştir.

Günü birlik yapılan gezide çiftlikte uygulamalı olarak Süt Sağım Hijyeni gösterilmiştir. Alınan sütün nasıl daha iyi muhafaza edilebileceği ve sağım esnasında dikkat edilmesi gereken unsurlar hem sütün izlenilirliği hemde hayvanın verim sürekliliği için gereken testler anlatılmıştır.

Ülkemizdeki hayvancılık sorunları arasında Buzağı Ölümleri en gizli kayıp olarak bilinir. Buzağıların doğumdan sütten kesilmesine kadar bakım ve besleme adına yapılan yanlışlar ve nasıl daha az buzağı kaybıyla yetiştiricilik yaparız sorusuna yanıtlar uygulamalı olarak anlatılmıştır.

Daha sonra Eğitim sınıfına alınan yetiştiricilerimize grafiksel olarak yapılan iş ve işlemler anlatılarak, doğru hayvan besleme ile süt veriminin nasıl arttırılacağı hakkında bilgi verilmiştir. Talep olması durumunda teknik gezilere devam edilecektir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah serbest     2018-10-22 Esentepe mah muhtarı olarak bende iki üreticimle birlikte oradaydım Sunumum çok faydalı olduğuna inanıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI