bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Hendek'te veliler isyanda

Hendek'te fiziki yetersizlik nedeniyle Ticaret Lisesi'nin eğitim ve öğretime devam edemediği binalara ilköğretim öğrencileri yerleştirildi

Hendek'te veliler isyanda
Hendek'te veliler isyanda admin
Bu içerik 1603 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Ziya Gökalp İlk ve Ortaokulu'nun ayrılması kararı ile ilkokul öğrencilerinin eğitim ve öğretime devam edeceği yeni adres, velileri daha ilk haftada isyan ettirdi.

Bir dönem Sağlık Meslek Lisesi ve son olarak Ticaret Lisesi'nin bulunduğu, biri ana bina olmak üzere barakalardan oluşan okul, Ziya Gökalp'ten ayrılan ilköğretimin yeni adresi oldu. Okulun fiziki şartlarını gören veliler ise hem tedirgin, hem de öfkeli.

Dar ve ışık görmeyen sınıflar, kara tahta gibi detayların da dikkat çektiği binalarda 16 sınıfta yaklaşık 300 öğrenci eğitim ve öğretim görecek. 

BABAOĞLU ÇÖZÜM İSTEDİ

Okula giderek velileri dinleyen MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, "Tepkileri haklı buluyorum. Okulu gezdiğimizde atıl durumda baraka tarzı yerlerle karşılaştık. Maalesef benim kızımda burada okuyacak. Durumu ve ailelerin tepkilerini ilgililere aktardık. Çözüm bulunmasını istedik. Bu binaların fiziki şartları bu çocukların burada eğitim görmesine müsait değil. Ya Ziya Gökalp'te sabahçı ve öğlenci olarak eski sisteme geçilmeli ya da farklı bir yer bulunmalı. Bu noktada AK Parti İlçe Başkanı'na da görev düşüyor. Bu işi yapacak olan onlar" dedi.

Öte yandan fotoğraflarda atıl durumda olduğu görülen binanın her yerinde bira şişelerine rastlamakta mümkün.  Serkan KÖSE

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL