bizimhendek.com
Advert
Advert

Milli Eğitimde neler oluyor?

Gündüzden listede olan öğretmen akşam 21.00’de liseteden çıkartıldı. Bir öğretmen düşünün, sözleşmeli bir öğretmen… Aynı okulda geçmiş üç yılda sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmış bir öğretmen.

Milli Eğitimde neler oluyor?
Milli Eğitimde neler oluyor? admin
Bu içerik 1083 kez okundu.

Yeni ders zilinin çalmasına yakın öğretmen atamalarında belirleme yapıyor. Sözleşmeli öğretmene görev yapacağı okul ve ders saatlerini gösterir evrak imzalanarak veriliyor. Duyumlarımıza göre siyasi parti temsilcilerince 42 kişilik sözleşmeli öğretmen listesi için A parti temsilcisi 18, B parti temsilcisi 4 isim veriyor. Buraya kadar işler siyasetin normal seyrinde! devam ediyor.  Ama işin bundan sonrası dikkat çekici…

Hangi güç listeden çıkardı?

Üç yıl aynı okulda sözleşmeli olarak görev yapan bir öğretmen kendisine tebliğ edilen görev kağıdına rağmen  ne oluyorsa akşam saat 21.00 sularında telefonla aranarak isminin listeden çıkartıldığı şeklinde bir telefon alıyor.  Öğretmenin yakınları siyaseten sözü geçen bir aile ve hiçbir şartta öğretmenlik yapması hususunda kimseye ricada bulunmuyorlar. Öğretmen kendi  becerisi ve girişimleriyle hakettiği sözleşmeli öğretmenlik yapmaya başlamış bir öğretmen. Bugün yaşanan bu durum, siyasetin nereden nereye geldiğinin enterasan bir örneği.  Peki sonraki gelişmeler?

Rencide olan aile olayı Bimer ve Cimer'e taşıyor

Öğretmenin aile büyükleri yaşanan bu durum karşısında siyasilere  ulaşarak neden böyle bir tasarrufa gidildiğini, akşamdan listede olurken gecenin 21.00’inde isminin listeden silinmesi olayı aileyi rencide etmiştir. Siyasilerin verdiği yanıt ise, kendilerinin bazı isimler verildiğini kabul ettikleri ancak mevcut ismin silinmesinde bir dahlilillerinin olmadığını söylemeleri aileyi tatmin etmedi.  Aile için bu yaşanan maddi kazanç, iş’ten öte onur meselesine dönüştü.  Zira  farklı söylemler kafaların karışmasına vesile oldu. Nasıl olamsın ki, denilen  ( bizim içimizde bize muhalif olanlarca yapılmıştır) denilerek sui zanda bulunulması işleri daha da çıkmaza soktu. Ailenin bu durumu rapor ederek  BİMER ve CİMER’e bildireceği, yaklaşan yerel seçimler öncesinde yaşanan böylesi tuhaf gelişmelerin iktidar kanadına vereceği zarar bir yana olaya uzaktan yakından bir dahli olmadığı halde bir anda bu gelişmenin müsebbibi durumuna düşen siyasilerde gerçeğin meydana çıkmasını istiyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bi Dost     2018-09-19 Hiç kimse bana haktan helalden haramdan bahsetmesin liyakata değilde kişinin nüfüsuna bakılıyor malasef
Dost tavsiyesi 3     2018-09-17 Mevcut kanunlar gereği bu olay her ne kadar etik gibi görünmesede idarenin böyle bi yetkisi malesef var.Ücretli öğretmenlik sisteminde öğretmenin garantisi ve özlük hakkı yoktur. 23 nisan gibi bir bayramda bile ücret ödenmez onlara.Hasta olurlar o günün ücretini alamazlar.Düşün abi 13 TL ders saati bu öğretmenlerin ve bu öğretmenlere haftada 30 saatten fazla görev verilmiyor kanunen.En ufak bir şikayette görevden alınırlar.Hatta okul müdürü bile ilçeye 2 satır yazsa görevine son verilebilir.
Dost tavsiyesi 2     2018-09-17 ÖĞRETMEN ÇEŞİTLERİ 4 TANEDİR. 1-KADROLU UZMAN ÖĞRETMEN 2-KADROLU ÖĞRETMEN (3 yıl öncesine kadar KPSS ile atanan her öğretmen kadroluydu) 3-SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN (3 yıldır yaklaşık kadrolu atama yapılmıyor.Önce KPSS+MÜLAKATLA sözleşmeli atanıyorlar 6 yıl sonra devlet kadro veriyor bu arkadaşlara) 4-VEKİL ÖĞRETMEN (Artık pek kullanılmıyor bu pozisyon) 5-ÜCRETLİ ÖĞRETMEN (Aylık en fazla 1500 tl kazanırlar atama yok bunlarda direk görev veriyor ilçe mevsimlik işçi gibi düşünün yani)
Dost tavsiyesi     2018-09-17 Ahmet abi SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ile üÜCRETLİ ÖĞRETMENLİĞİ karıştırmışsınız. SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK atama ile olur 6 Yıl sonra kadro otomatik verilir. Yani kadrolu gibidir sözleşmeli öğretmenler. Bahsettiğiniz geçici görevlendirmeler ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİKTİR . İstersen yorumumu yayınlama ama sizi severim abi yanlışı düzeltmek istedim. Hendekte bir tane bile sözleşmeli öğretmen yok. Sözleşmeli öğretmenler 2 yıldır doğu güney doğuya atanıyor.Hendekte bahsettiğin durum ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİKDİR.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar