bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Pazara ateş düştü!

Pazarda yok yok parası olana!

 Pazara ateş düştü!
 Pazara ateş düştü! admin
Bu içerik 724 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

   İlçemizde her hafta Salı günü kurulan pazaryerinde mevsimlik her türlü ürün bulunmakta. Son döviz üzerinde oynanan oyunları gerekçe gösteren başta büyük grosmarketler olmak üzere bazı toptancılar, döviz kurlarına bağlı olarak akaryakıt fiyatlarını öne sürerek fahiş zamlar yapıyorlar.

   Yaşanan bu polemiğe bağlı olarak ilçemiz pazarında  sebze, meyve , kuru bakliyatta yüksek fiyatlar dikkat çekti. Yükselen bu fiyatlar en çokta emeklileri zora sokuyor. Bir filenin 80-150 lira arasında dolduğunu söyleyen vatandaşlar “ vücudumuz için gereken kalori miktarını almak bir yana sadece karnımızı doyuruyoruz.” Diyerek pazara düşen ateşten şikayet ettiler.

   Olayın bir diğer yanına baktığımızda ise pazarcı esnafı yağan yağmurlar nedeniyle  tarlaya girmenin zorlaştığına dikkat çekerek; “ işçilik fiyatları yüksek olunca bunu fiyata yansıtıyoruz” diyerek kendilerini savundular.

   Bir kısım pazarcı esnafıda ;  “tarım ürünlerinde maalesef kazanan ne üretici, ne tüketici ne de biz küçük esnaflar. Kazanan sadece kabzımallar oluyor” diyerek zam furyasına farklı bir bakış açısı getirdiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-09-13 Bir demet maydanoz 4,5 tl o da amerikadan ithal geliyormuş!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL