bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Hendek Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı Başkan Vekili İsmail Albayrak Başkanlığında, meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

Eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı
Eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı admin
Bu içerik 907 kez okundu.

Toplantı öncesi söz alan MHP Belediye meclisi grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır,  “Açılışı aylar öncesi yapılan  Atatürk parkından ilçe halkı hala yeterice faydalanamamaktadır. Atatürk parkı ihalesi iki kez iptal oldu.  Üçüncü kez olan ihalenin akıbeti nedir? Bu konuda meclisin bilgilendirilmesini istiyoruz”  diyerek Atatürk parkı ihalesini meclis gündemine taşıdı.

Konuşmanın ardından gündeme geçildi. Gündemde bulunan altı madde tek tek görüşüldü.

Gündem maddelerinden, Belediyemiz 2019 Mali Yılı Bütçesi ve Belediyemiz 2019 Mali Yılı Ücret Tarifesi maddeleri görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemdeki, İlçemiz Başpınar Mahallesi (167, 177, 247, 341, 342 Adalar) 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Tadilatı ile ilgili İmar Komisyonu Raporu, İlçemiz Mahmutbey Mahallesi 495 ada da 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu Raporu ve Büyükdere Mahallesi 1336 ada 1 parsel kuzeyinde yer alan kadastral boşluk için 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu Raporu maddeleri  görüşülerek kabul edildi.

Gündemin son maddesi olan, Belediyemiz Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş’in Belediye çalışmaları kapsamında inceleme ve araştırma yapmak üzere yolluksuz ve yevmiyesiz olarak yurtdışında görevlendirilmesi maddesi de görüşülerek kabul edildi.

Meclis toplantısının sonlanmasının ardından meclis başkanı İsmail Albayrak’a; “ MHP Meclis üyesi tarafından dile getirilen soruya yanıtınız ne olacak?” diyerek yönelttiğimiz soruya meclis başkanı Albayrak, “ Atatürk parkıyla ilgili konuyu grupta konuştuk. İhale konusunda şu an kesin bir karar verilmiş değil.Bizde bir an evvel yapılmasından yanayız” diyerek meclisi bilgilendirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL