bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

BAŞKANLIK MI MECLİS ÜYELİĞİ Mİ?

Soruyorlar…O aday mı bu aday mı? Soruyorlar…Onun adını niçin yazmadın? Şunun adını neden yazmıyorsun?

BAŞKANLIK MI MECLİS ÜYELİĞİ Mİ?
BAŞKANLIK MI MECLİS ÜYELİĞİ Mİ? admin
Bu içerik 911 kez okundu.

Bir kere biz karanlıkta şarkı söylemiyoruz. İnsört, el ilanı, broşür ya da destan  yazıp çıkartmıyor, biz mesleğimizi icra ederek gazete çıkartıyoruz.

Sokak ağzı ile bir iddayı  haberleştirip servis etmek , sui zanda bulunmak okuyucuyu aldatmaktan, yönlendirmekten öteye gitmez. Böyle olunca bize düşen konunun muhatapları ile bire bir görüşerek onların ağzından söylemlerini kamuoyuna duyurmak olmalı.  Bizde öyle yaptık.

Adem Öz…

Hendek Devlet Hastanesi önünde bir hasta ziyaretine gelen  AK Parti yönetim kurulu üyesi, sendikacı Adem Öz ile karşılaştığımızda ona hitaben; “ Adem  bey  bana soruyorlar Adem Öz’ün aday adayı olduğunu niçin yazmıyorsun? Bende onlara , “Adem bey  kamuoyunda seninde belediye başkan adayı olduğun yönünde söylemler mevcut, senin ağzından duymak isterim. Aday adayı olacak mısını?” dediğimde kendisi de bana “ Ben şu ana kadar kimseye aday adayıyım şeklinde bir beyanatım olmadı , ama insanlar  yakıştırıyorlar. Şunu söyleyebilirim. Bu işi nasip işi Allah kısmet ederse neden olmasın?” dedi.

Ali Kemal Sofu…

Diğer bir aday adaylığı konusunda adı geçen  AK Parti Hendek ilçe başkanı Ali Kemal Sofu.  Dayanamadım telefon açarak “ sayın Sofu, önümüzdeki belediye başkanlığı sürecinde aday adayı mısınız? Dediğimde  verdiği yanıt,  "daha vakit erken”  diyerek siyasi bir cevap verdi. Bunun yorumuda okuyuculara aittir. İster aday olacağı isterse olmayacağı yönünde kararını verecektir.

Hasan Serdar Baykal…

Bir diğer aday adaylığında ismi geçen genç, aktif bir avukat olan Hasan Serdar Baykal. Kendisinin bize hitaben aday adayıyım  ya da aday adayı değilim şeklinde bir beyanatı mevcut değil. Ancak adı dillendirildiği için kendisini telefonla arayarak sordum. “ Hasan bey belediye başkanlığına aday adayı olmanız konusunda ne söyleyeceksiniz?” dediğimde verdiği cevap, “ evet bu konuda düşüncem var ancak daha süreç başlamadığı için sessizliğimi koruyorum. İnşallah süreç başladığında her şey netlik kazanacak” diyerek cevapladı.

İrfan Püsküllü…

2015 yılında meclis tarafından seçilerek Belediye Başkanlığı makamına gelen İrfan Püsküllü, ilçeye hizmetin siyasete hizmetten daha önce geldiğinin altını çizerek; “ zamanı geldiğinde  şartlara haiz olan her Türk vatandaşının aday adayı olabileceği kanunlarla sabittir. O nedenle aday adayı olacak olanlar süreci beklemeliler. Bunlara bende dahilim.  Nihayetinde kararı verecek olan AK Parti genel merkezimiz olacaktır. Kimi takdir ederlerse onun yanında durur hizmet seferberliğimize devam ederiz. Bu iş birazda nasip işi. İstemek başka bir şey. “ diyerek  kendisininde zamanı geldiğinde 2019 yılı seçimlerinde belediye başkan adayı olacağını ifade etti.

Şenay Sakal’a gelince…

Şu kadarını söyleyeyim. Yıl sanırım 2007-2008 yılı bir Ramazan ayıydı. Dönemin belediye başkanı Ali İnci, dönemin  muhtarlar dernek başkanlığını yürüten  Lütfiye köşk muhtarı Hüseyin Baylan’ın köyünde dönemin Sakarya valisi Hüseyin Atak’ın da katıldığı bir iftar programında aynı masada  Şenay Sakal ile karşılıklı otururken kendisine yaklaşan ( 2009 yılı belediye başkanlığı)  konusunda adaylığının söz konusu olup olmadığını sormuştum. Verdiği cevap ise; “ Biz makam mevki peşinde değiliz. Partimin bir neferiyim. Siyaset bir takım oyunudur. Ali başkanımın olduğu bir yerde adaylığım asla sözkonusu olamaz ancak Ali başkanımın olmadığı yerde ben belediye başkan adayıyım” diyerek  fikrini  ifade etmişti. Bugün köprünün altından çok sular aktı, şartlar ve konjektür değişti. Sakal, bugün Hendek Belediye başkanlığına aday olduğunu açıkça deklare ediyor.

Bazıları işaret fişeği bekliyorlar…

Anlaşılan o ki iktidar kanadında bulunan bazılarının  bir yerlerden işaret bekledikleri, alacakları işaret istikametinde kendilerine yol haritası çizecekleri kuvvetle muhtemel . Zira kendine güvenen, projelerine inanan ve tek amacı siyaset yoluyla ilçe halkına hizmet noktasına kendilerini odaklayanlar hiç çekinmeden ben adayım diyebiliyorlar.

MHP’de neler oluyor?

Turgut Babaoğlu…

2019 mahalli seçimlerinde  MHP’nin aday adayı değil tek adayı Turgut Babaoğlu olacağı hem parti yetkililerince hemde kendisinin bayram kutlamasında kendine olan özgüvenini ortaya koyarak  “İnşallah gelecek bayramda sizlere Belediye Başkanı olarak hitap edeceğim, bu iş bitti” şekilindeki açıklaması ilçede gündem yarattı. Arkasında bu kez milletvekili desteğinide alan Babaoğlu, yelkenleri her geçen gün şişirmeye devam ediyor.

CHP-İYİ Parti kapalı kutu…

CHP ile siyaset dünyasına yeni atılan İYİ partinin 2019 mahalli seçimlerinde ne şekilde davranacağı, birleşme tabanda olmalı, tavandaki birleşme bir şey ifade etmez düşüncesi ile mi hareket edilecek yada çokça dillendirilen CHP+İYİ parti ortaklığında ortak liste ile mi gidecekler?  Ömrünü CHP’ye vermiş partililerin söylemlerine bakacak olursak senoryalar farklı.

Dikbayır faktörü…

CHP, ben Cumhuriyet ile yaşıt bir partiyim. Bu iş ancak bizim belirleyeceğimiz bir başkan adayı etrafında birleşilebilinir. Şeklinde görüş beyan ederlerken, Türk’ün esir edilemeyeceğinin dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına dahi katılmayan  İYİ parti kanadında ise   Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır faktörü ön planda.  Dikbayır’ın “ mahalli seçimlerde paradan yana sıkıntımız yok. Genel başkanımızı dahi ilçemize getireceğim. Öyle bir aday çıkartacağız ki herkesin dili tutulacak!” babında söylemlerde bulunduğu kulağımıza geliyor.

CHP-İYİ partideki  handikaba göz atacak olursak;  evet CHP diyor ki ben Cumhuriyetle yaşıtım, benim etrafımda birleşilsin buna karşın İYİ parti diyor ki, “ben siyaset dünyasına girmiş çiçeği burnunda bir partiyim ve CHP’nin yıllardır başaramadığı bir başarıyı kazanarak ilçemizden milletvekili çıkattık. “ karşı atağına CHP’nin nasıl bir yanıt vereceği merak konusu.

Görünen o ki seçim AKP-MHP arasında geçecek

İlçemizde tüm bunlar yaşanırken MHP tarafından gündeme taşınan “ Mahalli seçimlerde de Cumhur ittifakının devamı “ yönünde yerel seçimlerde ittifak yapılabilir söylemi AK Parti kurmayları tarafından da kabul gördüğü yönündeki açıklamalar ilçemiz adına ilginç gelişmelere sahne olacak gibi görünüyor.  Çünkü Cumhur İttifakı benzerinin ilçemizde mahalli seçimlerde de gerçekleşme olasılığı  her ne kadar düşük görünse de hepten yok saymak siyasetin temel taşlarını yerinden oynatacaktır. Çünkü ilçemizde bugünkü konjektürel duruma baktığımızda   mahalli seçimin AKP ile MHP adayları arasında geçeceği büyük ihtimal.

Meclis alt komisyonunda bazı kanun değişikliklerinin olacağı yönünde bilgiler geliyor. Yoksa tüm bu yaşananların arkasında ,bu gerçekleşecek olursa  belediye meclis üyelerinin  yetkililerinin çoğaltılacağının işaretini alan ve  aday adayıyım diyerek  reklam peşinde koşanların meclis üyelikleri için kendilerine alt yapı mı yapıyorlar?

Bakalım Mev’lam neyler, neylerse güzel eyler…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Deniz     2018-09-06 Yazınızı okudum yanlız şunu belirtmek isterim artık Hendek'in taze kana ihtiyacı var. En az 15-20 sene HENDEK'te hizmet anlamında damga vurabilecek.Buna; dinamik oluşuyla, genç oluşuyla, dürüstlüğüyle güven verebilecek, çalışacak bir başkana ihtiyaç var artık. Çünkü hendek sanki duraklama dönemine girdi . Kimi siyaseten eskidi, kimi oturduğu koltuğu dolduramadı, kiminin beklentileri karşılayamadı.Bu işler artık Ankarada tanıdığı olan değil hizmet edecek aday olmalı, AK partide
Fikri Bilir     2018-09-06 Ali İnci Hendek’e dönüş yapıp aday olduğunda acaba hangisi karşısında duracak? Merak ediyorum..
Sezgin     2018-09-06 Yazınızda çok sayıda hendekli vatandaşın bilmediği konuları gün yüzüne çıkartmışsınız. Bunun için size teşekkür ediyorum. İlçemize bir çivi çakanın eline sağlık. Hizmet kervanı durmasın, akamete uğramasın. Hendek için kim hayırlı olacaksa o gelsin istiyorum.
Hendekli     2018-09-05 Makalenizi okudum. İlçenin tüm gerçekleri ancak bu kadar anlatılabilir. bekleyelim bakalım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL