bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

GÜNDEMİ MHP, BAHÇELİ BELİRLİYOR

BÜYÜKŞEHİR SEÇİMLERİNDE CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK Sakarya dahil birçok şehirde büyükşehir adayı olabilmek için kulis yapanlar artık ittifak hesabı da yapmak zorunda. MHP Lideri Bahçeli elde edilen kazanımların yok olmaması için büyükşehirlerde ittifak olacağını açıkladı

GÜNDEMİ MHP, BAHÇELİ BELİRLİYOR
GÜNDEMİ MHP, BAHÇELİ BELİRLİYOR admin
Bu içerik 753 kez okundu.

2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Büyükşehir Belediyeleri için ittifak yapacaklarını açıkladı. İttfakın şartlarının henüz belirlenmediğini açıklayan Bahçeli devletin bekası için verilen mücadelede elde edilen kazanımların kaybolmaması için ittifak yapılacağını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyeleri için Ak Parti ile ittifak yapacaklarını açıkladı.

Bahçeli'nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"Türkiye'nin beka mücadelesi verdiği dönemde MHP yine uzlaşmalı, sağ duyulu duruşunu devam ettirecektir. Elde edilen kazanımların 31 Mart'ta yok olmasını arzu etmiyoruz. Denizden geçmişken derede boğulmayı çok maliyetli, Türkiye'ye büyük bir kötülük olarak görüyoruz. 7 ay sonraki seçimdeki 4 ayaklı sistemimiz şu olacak; yeni sisteme geçildi, kazasız, belasız sağlandı. İnşa faaliyeti en temel gündemdir. Kararlılık devam etmektedir. Merkez yönetimlerle, yerel yönetimlerin çatışmasının ülkemizi krize sürükleyeceği kesindir. Yeni hükümet sisteminin başarısı için yerel yönetimlerin milletimiz tarafından görevlendirilmesi en temel görevimizdir. Özellikle başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ilaveten diğer 27 büyükşehir belediye yönetimi zillete yakasını kaptıran, ülkesine çelme takan, üstelik FETÖ-PKK-PYD'nin yörüngesine sabitlenen partilerin asla kontrolüne girmemeli, yönetimine geçmemelidir. Bu tarihi bir sorumluluktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başarısı ve tam manasıyla tesisi maksadıyla büyükşehir belediyelerin buna uygun yönetimi de beka meselesidir, geleceğimiz için vazgeçilmez değerdedir. Türkiye'de PKK'nın yöneteceği belediye kesinlikle olmamalı, 15 Temmuz öncesine dönülmemeli, CHP-HDP ve yedekleriyle kurulan karanlık ittifakın hesabı cumhurun iradesiyle bozulmalıdır. Nitekim Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşen ne varsa yapmaya bütünüyle hazırdır."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da