bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

HESAP SORMA VAKTİ

%6’yı soran %14’ü haydi haydi sormalı

HESAP SORMA VAKTİ
HESAP SORMA VAKTİ admin
Bu içerik 648 kez okundu.

“Yol haritamızı belirledik

AK Parti Genel başkan Yardımcısı, Çevre Şehircilik, Kayseri eski Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, " Özeleştirimizi yaptık, yol haritamızı belirledik. Başarılı olamayan belediye başkanına kenara çekil diyeceğiz. " diyerek yaklaşan yerel seçimlerde değişikliğe gidileceğinin sinyalini verdi.

 

Açıklamadan anlaşılan oy kaybının müsebbibi olarak sadece belediye başkanları görülüyor. Oysa siyaset bir takım oyunu olduğuna göre yenilen gollerin hesabını sadece kaleciden sormak hangi kitapta yazıyor? İnsana sormazlar mı bu takımın defansı nerede???

Politikayı takım oyunu gibi düşündüğümüzde akla ilk gelen teknik direktör…Akabinden taktik ve sporcular gelmekte. Gol atılamıyorsa forvetten, top kaybı yaşanıyorsa orta sahadan, gol yeniliyorsa bunun hesabı defanstan sorulur. Partinin il başkanı, ilçe başkanları, gençlik, kadınlar kolu başkanları hülasa partide görev alan her birey bu hezimetten sorumludur.  Şu halde yenilen gollerin hesabını sadece kaleciye  ( belediye başkanlarına)  keserek  işin içinden sıyrılanamaz. Bu düşünce baz alınacak olursa yerel seçimlerde mağlubiyetin kaçınılmaz olacağını söylemek falcılık olmasa gerek.

     % 6 oy kaybına dahi tahammül gösteremeyen iktidar temsilcisi Özhaseki’nin   ilçemizde yaşanan % 14 oy kaybı ve buna mukabil kaybedilen milletvekili sayısı oluşması karşısında yapılan seçim kutlamasınında bir hesap dönemi olacağı kanaatindeyiz.  

    Bilindiği üzere Haziran ayında gerçekleşen başkanlık seçimlerinde genel başkan Erdoğan, partisinden fazla oy almış, ilçemiz ve Sakarya genelinde makas % 15 dolayında açılmıştı.

   Aynı seçimde beşinci sıradan milletvekili adayı gösterilen İnci’nin gerek ilçemizde gerekse il genelinde tek başına seçim çalışmalarını yürütmüş, teşkilatlardan, diğer milletvekili adaylarından ve büyükşehirden en küçük destek görmemişti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Metin     2018-08-31 Siz iananıyıormusunuz gerçekten hesap sorulacağına ben bir Ak patili olarak inanmıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor