bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

VATAN GÖREVİ EN KUTSAL GÖREVDİR

Çocukluk arkadaşlığı, gençlik arkadaşlığı, yol arkadaşlığı, masa arkadaşlığı, hastane, cezaevi ve yaşam boyu unutulmayacak asker arkadaşlığı…Hepsi başlı başına anılarla yüklü olan arkadaşlığın erkek katogorisinde unutulmayan, iki arkadaşın sohbetinde mutlaka anılarla anlatılan asker arkadaşlığı.

VATAN GÖREVİ EN KUTSAL GÖREVDİR
VATAN GÖREVİ EN KUTSAL GÖREVDİR admin
Bu içerik 590 kez okundu.

Dedik ya asker arkadaşlığı… Karavanaya kaşık sallamış olmak, gün ağırırken mıntıka temizliği yapmak, içtimaya çıkmak, içtima sonrası yapılan görevlendirmeler  istikametinde hareket etmek, gecenin karanlık ve sessizliğinde sınır içi sınır boyunda  ayazda, yağmurda,karda,kışta nöbet tutmak…

Vatan görevini ifa eden her Türk genci kendisinden küçük olsun büyük olsun mutlaka bir sohbette askerlik anılarına değinirler. Her ne kadar acı tatlı yaşadıklarını anlatsalarda onların her zaman övünmeye, gururlanmaya hakları vardır.  Toplumumuzda büyüklerimizden öğrendiğimiz “Askerlik yapmayana kız mı verilir?” özdeyişi  ülkenin bir çok yerinde geçerliliğini devam ettirmekte.  

Buna karşın bazıları ise değişik vesilelerle sivil yaşamlarında her azalarıyla hayatı eksiksiz yaşarlarken önlerine çıkan basit fırsatları kendi lehlerine çevirmek sureti ile çok övündükleri vatan aşkı, kutsal değerleri bir çırpıda unutarak vatan görevinden kaçmayı bir kurnazlık, bir açıkgözlük olarak görerek askerlik görevini yapmaktan imtina etmekteler. Hele hele askerlik çağının ardından yaşanılan sivil hayatta birde vatan sevgisinden böbürlenerek nemalanmak istemeleri yok mu?  Bilmeyende onları vatan sevdalısı sanır…

Herşeye rağmen kısasıyla uzunuyla vatan görevini ifa eden Türk gencinin torunlarına bırakabilecekleri anılar ve hatıralar her şeye değer. Bu görevden kaçanlar ise başkalarının anı ve hatıraları ile ancak kendilerini avuturlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da