bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

30 Ağustos Zafer bayramı törenle kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı. Hendek Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtına çelenkler koyuldu, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile göndere bayraklar çekildi.

30 Ağustos Zafer bayramı törenle kutlandı
30 Ağustos Zafer bayramı törenle kutlandı admin
Bu içerik 661 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Törene Hendek kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özyürek ve  askerlik şube başkanı asteğmen Cihat Turan ile birlikte daire amirleri, gaziler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinden AKP-MHP ve CHP törene katılım gösterirlerken İYİ partiden kimsenin törene iştirak etmemesi dikkat çekti.

Türk milleti bu zaferle esir edilemeyeceğini bütün dünyaya gösterdi

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hendek Askerlik şubesi başkanı Asteğmen Cihat Torun yaptı.  Torun; “ Birinci dünya savaşının sona ermesi ile birlikte Türk milletinin varlığını sürdürme mücadelesinin adım adın kazanıldığı büyük zaferlerin birleştirici halkası olan 30 Ağustos başkomutanlık meydan muharebesinin 96 cı yıl dönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız. Bu şanlı zafer hepimize kutlu olsun. 30 Ağustos zaferi insanlık tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış olan, nice imparataorluklar kuran, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine, vatan sevgisine, kutsal değerlerimizin yüceliğine erişmiş büyük türk milletini hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinde önder olup büyük asker ve devlet adamı ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü , bağımsızlık umudunu hiç kaybetmeyen kahraman milletimize ve şanlı tarihimize sunulu müstesna bir  anlamdır. Bu büyük zafer Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal meşalesini  Samsun’da tutuşturduğu , Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’ta, yurt çapında yaygınlaştırdığı “ Ya istiklal ya ölüm”  parolasıyla başladığı ulusal kurtuluş savaşının kesin sonucudur. Bu zafer ile Türk milletinin esir edilemeyeceği tüm dünyaya bir kez daha anlatılmıştır. TSK Türk topraklarının ve Türk  idealinin temelidir. Bu duygu ve düşüncelerle büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve vatan toprağının bedelini canları ile ödeyen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, kahramanlıkları ile destanlık yaratmış gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” sözleri protokol ve töreni izleyen vatandaşlarca alkışlarla destek gördü.

Törende gaziler adına gazi Musa Çamur adlı gazimiz ve iki okul öğrencimiz günün anlamını ifade eden şiirlerin okunması ile sona erdi.

Tören, saat 11.00’de Hendek Kaymakamlığında düzenlenen respsiyonla devam etti. Kaymakam Burhan ve Püsküllü kaymakamlık makamında  birlikte tebrikleri kabul ettiler. Hendek kaymakamlığınca  Hendek Belediyesi Uludere Sosyal Tesislerinde gazilerimize özel yemek tertip edildi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-08-30 İyi parti diye bir parti mi kurulmuş. hayret ya daha yeni duydum! Kendisini tanıtamayan partiden bişey olmaz. Seçim zamanı tanımadıkları seçmenlerden oy isterler artık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor