bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

HENDEK BELEDİYESİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

HENDEK BELEDİYESİ HER YER DE Hendek Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında çocuk, genç, kadın ve engellilerin yanı sıra yaşlı vatandaşlara da yönelik örnek projeleri tek tek hayata geçiriyor. " Çiçekler sosyal hizmet aşkına projesi " her gün bir mahallede yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet eli uzatarak evlerini temizliyor.

HENDEK BELEDİYESİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
HENDEK BELEDİYESİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR admin
Bu içerik 503 kez okundu.

“Evim çiçek gibi oldu”

Hendek Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik ev temizliği projesine, her gün bir mahalleye giderek devam ediyor.  Ekipler evlerde yerleri süpürüp siliyor, toz alıyor, cam, halı, kapı ve çerçeveleri temizliyor, mutfak, tuvalet ve banyo temizliği yapıyor, balkonları yıkıyor.Ekipler  evlerinde çamaşır makinası olmayan vatandaşların çamaşırlarını da mobil araçta bulunan çamaşır makinasında yıkayıp teslim ediyor. Bugüne kadar Hendek’in mahallelerinde birçok eve hizmet götüren Hendek Belediyesi’nin bu örnek uygulaması vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Ekipler hizmete devam 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü " Sosyal Hizmetler Birimimiz her gün bir mahallemizde tespit edilen evi temizliyor, gerektiğinde aracımızda bulunan çamaşır makinasında vatandaşın çamaşırlarını yıkıyor. Yaşlı, mağdur, engelli ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara yönelik, bu uygulamamız başladığı günden bugüne kadar düzenli olarak devam ediyor. Uygulama vatandaşımızın memnuniyeti ile karşılandı, ekiplerimiz hizmet vermeye devam edecek. “ Dedi. Evde temizlik hizmeti almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar 444 54 03 no’lu telefondan Beyaz Masa ile görüşebilirler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor