bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Kanayan yara temizlendi. Teşekkürler Hendek Belediyesi

Demek ki çok yazmak çözüm değil, öz yazmak çözümmüş bilmem anlatabildik mi? Biz karanlıkta şarkı söylemiyoruz!İlçemizin merkez mahallesi konumunda bulunan Yenimahalle Osman Altmış parkı hava karardığında akşamcıların mekanı olurken bonzai ve tinerciler parklarda cirit atıyorlar.

Kanayan yara temizlendi. Teşekkürler Hendek Belediyesi
Kanayan yara temizlendi. Teşekkürler Hendek Belediyesi admin
Bu içerik 842 kez okundu.

   Hendek Belediyesinin kıt imkanları olmasına rağmen elinden geldiğince  mahalleler bazında dinlenmeye, stres atmaya ve spor yapmaya müsait çocuk parkları yaparak hizmete sunması olayın güzel yanı.

   Ama birde çirkin yanı var ki zaten sorunumuzda bu. Bugün özellikle ailelerin çocuklarını yanlarına alarak dinlenebilecekleri, torunlarını eğlendirebilecekleri parklar, ne yazık ki akşamcıların, bonzai içicileri ve tinercilerin mekanı oldu.

   Mahalle sakinleri parkların alkol müptelası gençler tarafından istila edildiğini hiçbir ailenin başına iş alırım korkusu ile parklara giremediğini belirterek gazetemiz aracılığı ile seslerinin duyulması amacı ile yetkililere seslendiler.

Mahalle sakini vatandaşlar; “ böylesi sosyal tesisler halkın ortak kullanımına açık tesislerdir. Ancak gelin görün ki buralara girebilmek ne mümkün? 

   Hava karardığında buralar akşamcıların alkoliklerin bonzaicilerin ortak mekanı oluyor. Her türlü pislik burada. Mahalle muhtarı bu sorunu nasıl görmezden gelir? Emniyet  güçleri niçin buralara bir devriye atmaz? , bakımıyla mükellef olan belediye buraların pisliklerini, çöplerini niçin kaldırmaz?” şeklinde sitemlerde bulunarak sorunlarına duyarlı, sorunları çözüme ulaştıracak merci arıyorlar şeklindeki haberimizin ardından teyakkuza geçen Hendek Belediyesi Temizlik İşleri müdürlüğüne bağlı ekipler bahse konu olan parkı A’dan Z’ye temizledi.

Parkın insanların kullanımına temiz bir şekilde kullanılabilir şekle getirmesi mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

Teşekkürler Hendek Belediyesi...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Arif Mehmet ÖZÇELİK     2018-08-27 sadece bu park değil Hendek'in genelinde emniyet güçleri maalesef geceleri yetemiyor Hendek büyüdü ancak emniyet güçlerinde olsun belediyenin bu tür alanlara hizmet veren personelinde olsun bir artış yok varsa bile oda denetimsizlikten yetmiyor gibi görünüyor, özellikle o parkın civarına şikayet olmadıkça geceleri emniyetin uğradığını devriye attığını görmedim umarım bir şeyler düzelir (sizce düzelir mi...?)
Arif Mehmet ÖZÇELİK     2018-08-27 26.08.2018'de çocuğumu parka götürdüm 2,5 yaşındaki oğlum yerdekileri sordukça oğlum çöp atmışlar dedikçe insanlığımdan utandım en son oğlum bana dönüp "baba park pis" dediğinde yıkıldım evet maalesef park pis resmen b..k götürüyor, temizlendi demişsiniz sabah iş çıkışı ilk işim parka gidip bakmak olacak umarım temizlenmiştir ve temiz tutmayı başarabiliriz...daha önceki haberinizde motorsikletli gençlerden alkol kullananalardan uyuşturucu kullananalardan şikayet eden okurlar olmuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor