bizimhendek.com
Advert
Advert

HENDEK BAYRAMLAŞTI

BAYRAMLAŞMADA CUMHUR İTTİFAKI VAR MİLLET İTTİFAKI YOK

HENDEK BAYRAMLAŞTI
HENDEK BAYRAMLAŞTI admin
Bu içerik 1209 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

  AKP-MHP VAR DİĞERLERİ YOK!

 Hendek protokolü Kurban bayramı vesilesi ile bayramlaşma merasimini Arefe günü yaptı.  Hendek Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşen bayramlaşma merasimine kaymakam Orhan Burhan, Belediye başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Cumhuriyet Savcısı Uğur Yörük ile birlikte  daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcilerinden Turgut Babaoğlu  ve mahalle muhtarları katıldı. Törene AKP ve MHP ilçe başkanları katılırlarken diğer siyasi parti temsilcilerinin bayramlaşma törenine  ilgi göstermemeleri  dikkat çekti.

NİCE BAYRAMLARA

Evsahibi sıfatı ile ilk konuşmayı yapan İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin,  “İnşallah kazasız belasız bir kurban bayramını idrak ederiz.  Cenabı hak nice bayramlara hepimizi ulaştırsın. Bu vesile ile geçen bayramda bizlerle birlikte olupta ahirete intikal eden kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Yüce Allah şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin. Bugün olarak ülkemiz sıkıntılar yaşıyor, cenabı Allah bu sıkıntılarımızı def eylesin. Terörle mücadele eden asker ve polislerimize cenabı Allah yar ve yardım eylesin. Hepinize saygılarımı sunarken bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

BAYRAM PAYLAŞMAKTIR

Törende konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü; “ Rabbim keseceğiniz kurbanları şimdiden kabul eylesin.  Allahu teala evlatlarınızla, ailenizle güzel ve huzurlu bir bayram geçirmeyi nasip eylesin. Kurban üç hisseye bölünür, biri fakir fukaraya, biri eş dost ve akrabaya bir hisse de kendisine kalır. Bu yıl zaman mefhumundan ötürü bayramlaşma merasimimiz bir gün erkenden icra ediyoruz. “diyen Püsküllü birlik ve beraberliğe vurgu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

GARİP GURABA NASİBİNİ ALACAK

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan “ Kurban Bayramı törenini bu yıl mecburiyetten erkenden yapıyoruz. Kurban bayramı Ramazan Bayramı gibi değil. Vatandaşlarımız bayramın 1 ve ikinci günü kurbanlarını kesiyor. Üçüncü günden itibaren ilde bayramlaşma programı var. Bu nedenle bizler ev sahibi olarak bu bayram kutlamasını erkenden yapıyoruz. Bu konuda anlayış göstereceğinize yürekten inanıyor haklarınızı helal etmenizi istiyorum” dedi.  Burhan “Kurbanda kesilen hayvanların ne kanları ne etleri Allah’a ulaşmıyor. Dini bayramımız olan Kurban bayramı paylaşımı özendirmek için bizlere vacip kılındı. Bu vesile ile belki yıl boyunca sofrasına et göremeyen insanlarımızda bu paylaşımla nasiplerine düşeni alabileceklerdir. Kurban kesimi konusunda ilçe kurban komisyonumuz tarafından tüm tedbirler alındı. Kurban kesen vatandaşlarımız kurban artıklarını gelişigüzel atmasınlar Belediyemiz tarafından tüm atıklar toplanacak. Gereken hijyen ve ortam temizliğine dikkat edelim. “dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-08-20 Senmi fazlıyazıyosun diğer haber sitelerimi eksik yazıyo bayram töreni var konuşmalar var diğer sitelerde konuşmalardan eser yok birtek sizin sitenizde var bu nasıl habercilik anlayışı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar