bizimhendek.com
Advert
Advert

BAYRAMDA TRAFİĞE ÇIKACAK SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE!

İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri uzmanı Ahmet Samet Özbek, yaklaşan bayram nedeni ile yola çıkacak olan sürücülere uyarılarda bulundu.Özbek, sürücülerin ilk uyması gereken kuralların başında emniyet kemeri takılması ve aşırı hız, yakın takipten uzak durmalarının trafikte çok önemli olduğuna dikkat çekti.

BAYRAMDA TRAFİĞE ÇIKACAK SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE!
BAYRAMDA TRAFİĞE ÇIKACAK SÜRÜCÜLERİN DİKKATİNE! admin
Bu içerik 1332 kez okundu.

-Yorgun ve uykusuz yola çıkılmamalıdır.

-Yola çıkmadan önce sürüclerin araçlarının standart km bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir.

-Yola çıkacak sürücüler lastik basınç kontrolü, far , sinyal ve silecek, fren sistemi bakımlarını geçirilerek yola çkmalıdırlar.

-Lastikler yol ile olan en önemli yaşam bağı olduğu unutulmamalıdır.

-Lastiklerin hava basıncı üretici firmalar tarafından belirlenmiştir. Bu yüzden araç lastik hava basınçlarını öngörülen değerde kullanılmalıdır.

-Emniyet kemeri sizi hayata bağlar. Emniyet kemeri kaza durumlarında sürücü ve yolcuların yaralanması ve yaşamlarını kaybetme oranını en aza indiren güvenlik donanımıdır, bu yüzden sürücü dahil  araç içerisinde bulunan bütün yolcuların kemerlerini takmaları gerekmektedir.

-Trafikte tehlikeler önceden algılanarak önlemi alınmalıdır. ( her an karşınızdaki sürücnün hata yapma ihmali göz önünde bulundurulmalıdır)

-Araç içerisinde sabitlenmemiş eşya bulundurulmamalıdır. ( görüşü engelleyecek yerlere, arka cam önü, iki koltuk arasına sabitlenmemiş eşya konulmamalıdır)

-Her üç saatte bir 15-30 dakika arasında mola verilmeli, ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

-Trafik işaret ve levhalarına uyulmalıdır.

-Hız sınırı aşılmamamlı, aşırı hızın felakete neden olacağı unutulmamlıdır. ( Unutulmamalıdır ki, trafik kazalarının % 95’i sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır. Ölümle sonuçlanan her üç trafik kazasından birinin aşırı hızdan kaynaklandığı akıldan çıkarılmamalıdır.

HAYIRLI BAYRAMLAR, KAZASIZ BELASIZ HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLERİZ.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da