bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Mesajı

19 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşın da yaralanmasına yol açan, ayrıca telafisi güç maddi ve manevi zararlara neden olan 17 Ağustos Marmara Depremi yaşanan en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Mesajı
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Mesajı admin
Bu içerik 337 kez okundu.

Türkiye dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmakta olup, geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır. Yaşanan büyük acıdan ders çıkararak buna uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

17 Ağustos Marmara Depreminin yıldönümünde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve hasretle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

(20 Ağustos 2018 Arefe Günü)

 

                                       SAAT :             YER :

11:00–11:30   Müftülük Toplantı Salonunda Halkla Bayramlaşma

11:35–11:50   İlçe Emniyet Müdürlüğünde Bayramlaşma

11:55–12:10   İlçe Jandarma Komutanlığında Bayramlaşma

12:15–12:30   Hendek Melek Nişancı Huzurevinde Bayramlaşma

12:35–14:00    Devlet Hastanesinde Bayramlaşma ve Hastaları Ziyaret 

 

Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan günlerdir. Manevi duyguların zirveye çıktığı bu günlerde fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, yardımsever halkımızın, kimsesiz, yardıma muhtaç çocuklar ile ilgiye muhtaç yaşlılarımızdan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceğine inanıyorum.

Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız.

Bu vesile ile vatanımızı savunurken canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, bayramı bu yüzden buruk geçiren ailelerine sabırlar diliyorum.

Bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle bütün hemşerilerimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor