bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

KENDİ KENDİNE YETEN HENDEK BELEDİYESİ BAHANE DEĞİL İŞ ÜRETİYOR

91 mahallesi ile geniş bir hizmet alanına sahip olan Hendek Belediyesi, özellikle yol bakım maliyetlerini düşürmek ve daha hızlı hizmet götürmek adına kendi taş ocakların da stabilize malzeme üretiyor.

KENDİ KENDİNE YETEN HENDEK BELEDİYESİ BAHANE DEĞİL İŞ ÜRETİYOR
KENDİ KENDİNE YETEN HENDEK BELEDİYESİ BAHANE DEĞİL İŞ ÜRETİYOR admin
Bu içerik 635 kez okundu.

Dikmen ve Kazimiye’de Stabilize malzeme üretiliyor

Belediyecilikte en fazla yatırım gideri kalemini oluşturan yol bakım hizmeti noktasında Hendek Belediyesi kendi ocakların da malzeme üretiyor. Dikmen taş ocağında üretilen stabilize malzeme bölgedeki uzak mahallelerde yol bakım çalışmasında kullanılmak üzere, Kazimiye taş ocağı’nda ise merkez ve bölge mahalleleri yol bakımında kullanılmak üzere stabilize malzeme öğütmektedir.  

Kendi yağıyla kavrulan belediye Hendek  Günlük üretim: 1200 ton
Hendek Belediyesi’nin her alanda farklı ve verimli hizmet anlayışı ile çalıştığına vurgu yapan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Hendek Belediyemiz kendi malzemesini kendi üreten, kendi yolunu da kendi yapan bir belediye olmuştur. Ocaklarımızda günlük üretim kapasitemiz ortalama 1200 ton. Kaynakların sınırlı hizmet alanının fazla olduğu bir dönemde daha fazla hizmet vermek adına yol malzemelerini kendi imkânlarımızla üretiyor olmak hizmet noktasında bizlere önemli bir avantaj sağlayacak” diye konuştu.

Yol bakım Çalışmaları

Hendek Belediyesi, Dikmen ve Kazimiye taş ocaklarında kendi taşından stabilize malzeme üreterek dışardan malzeme almadan Hendek’e hizmet ediyor. Malzeme üretimi hızlı bir şekilde devam eden taş ocaklarında üretilen stabilize malzeme uzak ve merkez mahallelerde yol bakım çalışmalarında kullanılmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da