bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Ayaklar altına alınan otorite!

Usta gazeteci Serkan Köse, ayaklar altına alınan otoriteyi ve tüccar gazeteci! yi yazdı.

Ayaklar altına alınan otorite!
Ayaklar altına alınan otorite! admin
Bu içerik 1399 kez okundu.

 

Fotoğraf Hendek'ten.

İnşaatı durdurulan bir müteahhit, Hendek Belediyesi'nin karar yazısını sökmekle yetinmeyip ayaklar altına alarak fotoğraflamış.

Öfkesini sosyal medya paylaşımıyla gösteren Müteahhit'in, "Ülke bu kadar sıkıntı içerisindeyken mevcut çalışan yerleri durdurmaya çalışan Hendek Belediyesi'ni kınıyoruz" ifadelerine de yer verdiği görülüyor.

Kendince inşaatının durdurulmasını haksızlık olarak gören bu müteahhit, kötüyü örnek göstermekten de geri durmamış.

Hendek Belediyesi'ni kendi inşaatından daha beter inşaatları durdurmamakla suçluyor.

Bu noktada belirtmekte fayda var. Su-i misal emsal olmaz.

Bir eksik ya da yanlış giden bir şey var ki, inşaat durdurulmuş. Bunu gidermek yerine "Ama daha kötüleri de var" demek, abesle iştigal olur.

Kötüden örnek olmaz.

***

İşin bir diğer boyutu da, "Benden sonrası tufan" der gibi...

"Hangi inşaatta çevre ve iş güvenliği var" deyişini, acaba tüm müteahhitleri şikayet eder ve "Eller havaya" olarak mı okumak lazım?

Bu noktada yorumu Hendek'te iş yapan müteahhitlere ve okurlara bırakıyorum.

***

Peki, keyfiyet ve adamına göre muamele yapılıyor mudur?

İhtimal vermiyorum.

Neticede Hendek Belediyesi'nin son 1-2 yıldır en fazla esnek davrandığı alan imardır. Sayın Ali İnci dönemiyle kıyaslandığında, özellikle harçlar konusunda memnuniyet olmalı.  

Kanun nizam işliyor mu, evet. Sayın İrfan Püsküllü, bu noktada daha kuralcı. İşi iç yüzünü pek bilmek mümkün değil ama;  Yapılaşmaya göre düzenleme yerine, imara göre yapılaşmanın esas alındığını gözlemliyoruz.

Velhasıl bazen ne yapsanız yaranamazsınız. Verdikçe daha fazlası istenir. En son toplu konut projesiyle ilgili, müteahhitlerin taleplerinin bitmeyeceğinden söz etmiş ve Sayın Püskülü'ye "Sarı Öküzü verme" diye seslenmiştim.

Benzer şekilde tekrar ediyorum.

Ayaklar altına alınan kanundur, nizamdır. Sessiz kalma ve otoriteden taviz verme Sayın Başkan.

Uludere ne iş?

Bir inşaat firmasına çaktı durdu aylarca. O inşaat firması haber (!) sitesine ve çıkardığı gazeteye reklam verince sus-pus olmuştu.

Uludere Park için de çaktı durdu belediyeye. Şimdi bakıyorum haber (!) sitesine Uludere Park ilanı. Gene sus-pus...

Vay anasını, 19 yıldır boşa kürek çekmişiz biz (!). Gazeteci olmuşuz ama işin tüccarı olamamışız. (Laf aramızda iyi ki de olmamışız).

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sedat     2018-08-14 Serkan bey müğürlenen inşaatlara gidib baktınmı haberi haber gibi yapmak lazım müteitin anlatmak istediği inşaatlarımızda gerekli önlemler alınmışken neden hendekte bir sürü güvenlik alınmıyan inşaatlar dururken bizim inşaatımız mühürleniyo tepki bu sonra o inşaatın müğürlenmesinden sayın belediye başkanımızın haberi bile olmadığını düşünüyorum ayaklar altına alınımış bir itibar yok herkesin işini adaletli hakaniyetli yapması lazım
Hendekli     2018-08-14 KİMMİŞ BU KABADAYI MÜTEAHHİT KEŞKE İSMİNİDE VERSEYDİNİZ.
hilmi     2018-08-14 sayın köse ne güzel anlatmışsınız. elinize emeğinize sağlık. şimdi sormak istediğim o müteahhit ile ilgili belediyemiz tarafından nasıl bir yaptırım uygulanmıştır. eğer uygulanmadı ise burası muz cumhuriyetimidir. diğer gazeteci (sözüm ona) ile ilgili az bile yazmışsınız. saygılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL