bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

ARSLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR!

Doğa tutkunu gençler Uludere’de temizlik yaptılar İlçemizin içme suyu kaynağı olarak kullanılan Uludere baraj mevki akşamcıların uğrak yeri. Hemen hemen her akşan o bölgenin müdavimleri aynı kişiler.

ARSLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR!
ARSLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR! admin
Bu içerik 1073 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sıcak yaz günlerinde  Uluderenin eşsiz manzarası ve efil efil esen rüzgarla şehrin stresinden uzak kafa dinlemeye gelen akşamcılar, maalesef kendi oturup dinlendikleri alanı pislemekte ve bir diğer akşam aynı bölgede o pisliğin içerisinde oturmaktalar.

Gençlerin davranışı inşallah örnek olur

Bu durumu içlerine sindiremeyen ve çevre konusunda oldukça duyarlı olan bir gurup genç bu rezilliğe dur demek diğer anlamda da örnek olabilmek adına akşamcıların pisledikleri çevrede temizlik yaptılar. Yaklaşık 3 saat bedenen çalışan gençler topladıkları artıkları;  çoğunluğu içki şişeleri ni bir alanda topladılar. Toplanan çöplerin kaldırılması için  Hendek Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü personeli  ALO ÇÖP hattını aradılar. Temizlik personelide gemçlerden gelen bu teklife anında karşılık verdiler ve araçlarıyla Uludere baraj bölgesine gelerek yaklaşık 1 kamyon çöpü kaldırarak çöp imha merkezine taşıdılar. Umarız bu gençlerin toplumsal duyarlılığına akşamcılarda kulak verir bundan böyle yedikleri içtikleri içkilerin artıklarını rast gele atmaz, belli bir bölgede toplan aynı gençlerin yaptığı gibi ALO ÇÖP hattını armak sureti ile doğayı tahrip etmekten vazgeçerler.

Çöp taksi personeline çay ikramı

Kendileri ile aynı düşünce yapısına sahip Çöp Taksi personelinin anında isteklerine cevap vererek toplanan atıkların kaldırılması noktasında destek veren personele gençlerin ikramı birer bardak çay oldu.

 Unutmayalım ki Hendek hepimizin ve geçmiş nesillerden bizlere emanet. Gelin bu emanete hıyanetlik etmeyelim ve emaneti daha güzeli ile birlikte gelecek nesillere taşıyalım.  Atalarımız nede güzel söylemişler… “Arslan yattığı yerden belli olur… “ Temiz çevrenin kimseye zararı olmaz…Toplayıp bir yere biriktirsenizde elinize yapışmaz

NOT: Haberin video görüntülerini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL