bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

FETÖ/DEAŞ/PKK ve THKPC operasyonları devam ediyor

Sakarya Emniyet Müdürlüğü 30 Nisan-10 Ağustos tarihleri arasında yapılan operasyon bilgisini basınla paylaştı.

FETÖ/DEAŞ/PKK ve THKPC operasyonları devam ediyor
FETÖ/DEAŞ/PKK ve THKPC operasyonları devam ediyor admin
Bu içerik 728 kez okundu.

 

            Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütlerinin deşifre edilmesi ve eylemlerinin önlenmesi amacıyla 30 Nisan 10 Ağustos 2018 tarihleri aralığında toplam (162) şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış, adli mercilere sevk edilen (69) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (65) şahsa adli kontrol tedbiri uygulanmış, (10) şüpheli Emniyet Müdürlüğümüzce ve Adli Makamlarca serbest bırakılmış, firar olan (18) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak çalışmalara devam edilmektedir.

            FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak toplam (110) şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış, adli mercilere sevk edilen (40) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (58) şahsa adli kontrol tedbiri uygulanmış, (7) şüpheli Emniyet Müdürlüğünce ve Adli Makamlarca serbest bırakılmış, firar olan (5) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak çalışmalara devam edilmektedir.

            DEAŞ terör örgütü ile ilgili olarak (46) şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış, Adli Makamlara sevk edilen (27) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (4) şahsa Adli Kontrol tedbiri uygulanmış, (2) şüpheli Emniyet Müdürlüğünce ve Adli Makamlarca serbest bırakılmış, firar olan (13) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak çalışmalara devam edilmektedir.       

            PKK/KCK bölücü terör örgütü ile ilgili olarak (5) şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatılmış, adli makamlara sevk edilen (1) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (3) şahsa adli kontrol tedbiri uygulanmış, (1) şahıs ise ifadesi alındıktan sonra adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

            THKP/C terör örgütü ile ilgili olarak (1) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanan (1) şahıs cezaevine teslim edilmiştir.

            İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büşra Tosun Türkiye Şampiyonu
Büşra Tosun Türkiye Şampiyonu
Yaparsa ak parti yapar
Yaparsa ak parti yapar