bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

MHP adaylarını açıklıyorum

Usta gazeteci Serkan Köse yerel seçimlerin AK Parti ile MHP arasında yarışa sahne olacağını yazdı

MHP adaylarını açıklıyorum
MHP adaylarını açıklıyorum admin
Bu içerik 1266 kez okundu.

Öncelikle belirtmekte fayda var. Ufukta erken bir yerel seçim görünmüyor. Zaten Mart 2019'da yapılacak seçimlere 8 ay gibi kısa bir zaman kaldı.

Ağustos sonu itibariyle de yerel seçim hareketliliğinin başlaması muhtemeldir. Eylül'de ya da en geç Ekim'de aday adayları boy göstermeye başlamış olur.

Hangi partinin kimi nereye aday göstereceği ise şüphesiz merak konusudur. Lakin merak edilen bir başka konuya da açıklık getirmek lazım. Özellikle de Sakarya'dan bahsediyorsak, Cumhur İttifakı ile ilgili ayrı bir parantez açmak faydalı olacak.

AK Parti ile MHP arasındaki iş birliği, bu saatten sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin rayına oturtulması, Türkiye üzerine kurulan oyunların ve hain emellerin bertaraf edilme mücadelesiyle izah edilebilir. En başından beri de, bu iş birliğinin milli bir duruş şeklinde ifade edildiğini hatırlatmak isterim.

Lafın kısası, Mart 2019'da Sakarya'da AK Parti ile MHP yarışacak. Zaten yerel seçimde; ne CHP, ne de meclisin çiçeği burnunda partisi, İP'in esamesi okunmaz Sakarya'da.

AK Parti'nin belediye başkanlarında büyük bir revizyona gideceğinden söz ediliyor. Neredeyse 10-12 belediye başkanının yeniden aday gösterilmeyeceği yönünde söylemler var. Hal böyle ise sıkıntı büyük. Ya alternatif?

Öyle ya, bir alternatif olmalı. İşte bu noktada devreye şüphesiz MHP girecektir. AK Parti'nin sıkıntılı, MHP'nin alternatif olabileceği 6 ilçeyi açıklıyorum:

Adapazarı, Ferizli, Geyve, Hendek, Karasu ve Serdivan.

MHP, doğru tercihlerle Sakarya'da en az 4-5 belediyeyi alabilir. Adapazarı, Hendek, Karasu ve Serdivan gibi ilçelerin alınması, yine isabetli bir aday ile belki de MHP'ye Büyükşehir Belediye Başkanlığı kapısını açabilir.

Birazda aday tüyosu vereyim...

Hendek'ten başlayalım. Turgut Babaoğlu, favori aday ve MHP'nin burada belediyeyi alma şansı yüksek. Hendek'te "Bizim Turgut" derler. Sevmeyenleri ise İP'te şuan. Onlar azınlık, seveni ise çok.

Karasu'da Tolgahan Öksüz. Milletvekili adayı olarak tanıdı Sakarya onu. Avukat, idealist ve hizmet aşkıyla dolu. Sadece o mu, Münir Ali Kara var mesela, MHP İlçe Başkanı. Her ikisi de biraz deli-dolu ki; Karadeniz havası malum.

Şerafettin Kaya, MHP'nin 24 Haziran seçimlerinde en renkli milletvekili adayıydı. Bölgeye has, samimi ve içten. Geyve'ye aday gösterilse, şansı yüksek olur mesela. Gerçi, Geyve ve Taraklı arasında gel-git yaşanabilecek biri. İki yerde de şansı var bence.

Serdivan içinde hep az farkla kaybedilen seçimler akla geliyor ve Hasan Balaban neden olmasın diyesi geliyor insanın. Aslında Balaban'ı Serdivan ile sınırlandırmasak mı? Adapazarı olabilir mi mesela...

Tolgahan Öksüz, Şerafettin Kaya ve Hasan Balaban'ın yerel seçimlerde adaylıkla anıyorsam bir sebebi var ki; O da, 24 Haziran seçimleri öncesi gösterdikleri üstün performans.

Sonuç olarak; MHP'nin şansını dışarıdan adaylarla değil de özündeki değerlerden arayacağını bildiğimden bazı isimleri zikrettim. Neticede karar verici parti organlarıdır.

Bu arada MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'a adaylık yakıştırmalarıyla final yapalım. Yok öyle bir şey. Teşkilat önemli ve Sayın Akar hem karizmasıyla hem donanımıyla koltuğu dolduruyor.

(Devamı gelecek)

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?