bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

6 Büyükbaş hayvan elektrik akımına kapılarak can verdiler

Ahırdaki büyükbaş hayvanlar elektrik çarpması sonucu can verdiler. Bayraktepe mahallesinde ikamet eden Şeref Çoban’ın kapalı hayvan ahırında bulunan Holştayn ve Simental cinsi 6 büyükbaş süt hayvanı elektrik çarpması sonucu telef oldular.

6 Büyükbaş hayvan elektrik akımına kapılarak can verdiler
6 Büyükbaş hayvan elektrik akımına kapılarak can verdiler admin
Bu içerik 3274 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Hepsi gebeydi canım çok yanıyor

6 hayvanın telef olma olayını hayvan sahibi Şeref Çoban; “ akşam saat 23.30 sularında evimde televizyon seyredip istirahat ediyordum. Bir anda ahırdan hayvan böğürmeleri geldi. İlk aklıma gelen ahırda bulunan tosunun zincirini kopartıp diğer hayvanlara vurduğunu düşündüm, ahıra koştum. Bu esnada evden evimin bitişiğinde bulunan ahıra giden elektrik şalterini indirdiler. Ahıra girdiğimde tüm hayvanlarımın can verdiklerini gördüm. Elimden bir şey gelmedi. Hayvanlarımın hepsi gebeydi. Canımız yandı. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Allah hiç kimseye böyle bir acı vermesin” diyerek  duygularını ifade etti.

İlçe Tarım yetkilileri olayı tutanağa geçirdiler

Olayın meydana gelmesi ile ilçe tarım müdürlüğü yetkililerine bilgi verilmesi üzerinde  yetkililer gelerek ahırda incelemede bulundular.Telef olan hayvanların tutanağını hazırlamalarının ardından olay mahallinden ayrıldılar.

Telef olan hayvanların bugün  sabah saatlerinde mesainin başlamasıyla Hendek İlçe Tarım müdürlüğünde görevli vaterinek hekim Gülçin Olgu San ve Hendek Belediyesi   veteriner hekim Kemal Atala’nın  gözetiminde yetkililerce ahırdan çıkartılarak iş makinaları ile Belediye kamyonları ile alınarak gömü yapılacak bölgeye taşındılar. 

NOT: Olayın video görüntüsünü Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor