bizimhendek.com
Advert
Advert

ATATÜRK STADYUMU MİLLET BAHÇESİ OLUYOR

Tatil öncesi son meclis toplantısı Hendek Belediye Meclis salonunda İrfan Püsküllü başkanlığında toplandı. İmar değişikliklerinden oluşan dört gündem maddesi meclisin oy birliği ile kabul edildi.

ATATÜRK STADYUMU MİLLET BAHÇESİ OLUYOR
ATATÜRK STADYUMU MİLLET BAHÇESİ OLUYOR admin
Bu içerik 948 kez okundu.

   İki vekil gönderdik sevinçliyiz keşke ali başkanımızıda gönderebilseydik

Toplantının açılış konuşmasını yapan başkan Püsküllü, 24 Haziran başkanlık ve genel seçimlerinin ülkemize, Sakarya’mıza ve ilçemize hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak; “ ilçemizde seçimlere katılım oranı oldukça yüksek oldu. Sahada en ufak bir huzursuzluğun meydana gelmemesi ilçemiz adına çok sevindirici oldu. Olağanüstü nezaket kuralları işledi. Vatandaşımız demokrasiye olan inancını gösterdi . Tüm siyasi parti organlarına teşekkür ediyorum. Sonuçta sonuçların diğer partilere hayırlı olmasını diliyoruz.  Milletvekilliğinde ilçemizden üç vekil adayımız vardı. Hendek ilçesi olarak iki milletvekilimizi Ankara’ya gönderdik , gönül isterdi ki üç milletvekilimizi de parlamentoya gönderebilseydik ve Hendek ilçemiz Ankara’da parlamentoda layıkıyla temsil edilsin.Allah  hayırlı eylesin, Hendek ilçemize güzellikler versin. “ diye konuştu.

Selman dede etkinliğimiz mükemmeldi katı verenlere teşekkür ediyorum

Başkan Püsküllü¸  geçen hafta yaşanan Selman dede anma, yağlı güreş ve sünnet etkinliklerinin çok güzel organize edildiğini vurgulayarak; “  organizasyona katkı veren ve etkinliğe katılarak onurlandıran tüm katılımcılarımıza da teşekkür ediyorum. Diyen Püsküllü bu yıl sünnet olan çocuklarımıza yaş guruplarına göre hediye olarak bisiklet vererek yani bir uygulama başlattık  bu tür etkinlikleri başlatmak kolay ancak devam ettirmek zordur ancak biz bu etkinliğin yıllar boyu devam ettirilmesinden yanayız. “ diyerek Temmuz ayının ülke tarihinde çok önemli bir yer tuttuğuna değinerek; hain 15 Temmuz darbe girişiminde can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” diyerek gündeme geçildi.

Gündem maddeleri oy birliği ile geçti

Dört gündem maddesi de mecliste oy birliği ile kabul gördü. Gündemin tamamlanmasının ardından meclis başkanı Püsküllü, Ağustos ayında meclisin tatile gireceğini belirterek tüm meclis üyelerine hayırlı tatiller temennisinde bulundu.

2018 yılında planlanandan çok asfalt sereceğiz

Başkan Püsküllü, bir soru üzerine Hendek Belediyesinin bu yıl içerisinde planlandığından daha fazla sıcak asfalt seriminin yapılacağını müjdeledi.

Atatürk parkı ihalesinde komisyon karar verecek

İkinci bir soruyu da yanıtlayan başkan Püsküllü, Atatürk parkı ihalesine katılımcı olmadığını bu nedenle 15 gün içerisinde ikinci ihalenin yapılacağını müjdeleyerek; “ biz Hendek belediyesi olarak tüm kulüplerimize gruplarına göre parasal destekler sağlıyoruz. Şimdiye kadar sadece güreş dalında destek veren Hendek Belediyesi biz göreve geldiğimizden beri  hiçbir ayırım yapmaksızın tüm spor dallarına aynı şekilde maddi destek vermekteyiz. Atatürk parkı ihalesi konusunda bizim oradan bir parasal beklentimiz yok kendi kendisini amorti etsin yeter. Konuyu komisyonumuza havale ettim ve kendi takdir ettikleri bir ücret karşılığında ihalesini yapmaları talimatını verdim” diyen başkan kamuoyunda ihale konusunun sulandırıldığını baloh haberlerle  ihaleye fesat karıştırılacağı algısını yaydılar ama görüldüki böyle bir şey yok.  Kısacası biz orayı ahmete mehmete verdik hayırlı olsun dedirttirmeyeceğiz. Komisyon üyelerimizin alacağı karara saygı duyar imzalarım” dedi.

Cumhuriyet okulumuz 2018-2019 yılı ikinci dönemine yetiştirmenin  çabası içerisindeyiz

Başkan Püsküllü müjdeler vermeye devam ettiği konuşmasında yıkılan Cumhuriyet okulu konusunda da meclisi bilgilendirerek; “ okul yapımı konusunda müteahhit firmanın her prosüdürü bitti. Önümüzdeki hafta kazıya başlanacak ve inşallah 2018-2019 yılı ikinci yarıyıl dönemine yetiştirilmesini amaçlıyoruz. Katkı sağlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. “dedi.

Oturum ücretleri Mehmetçik vakfına

Başkan Püsküllü 2018 Şubat ayında mecliste alınan ( meclis oturum ücretlerinin Mehmetçik vakfına bağışı) konusu netlik kazandı  ve dekontu geldi diyerek meclisi bilgilendirdi.

Atatürk stadyumu millet bahçesi oluyor

Başkan Püsküllü ilçemiz merkezinde bulunan Atatürk Stadyumu alanının millet behçesi yapılması konusunda milletvekillerine gerekli dosyayı verdiklerini belirterek; “ oradan biz Hendek belediyesine Millet Bahçesi olması yönünde bir karar gelirse orayı millet bahçesi yapacaklarını müjdeledi.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da