bizimhendek.com
Advert
Advert

K.S.S. esnafın talebi: “Rezerv alanları kooperatifimize tahsis edilmelidir”

Küçük Sanayi Sitesi olağan mali kongresini yaptı. Kooperatifin mali hesapları ve denetim raporları üyeler tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

K.S.S. esnafın talebi: “Rezerv alanları kooperatifimize tahsis edilmelidir”
K.S.S. esnafın talebi: “Rezerv alanları kooperatifimize tahsis edilmelidir” admin
Bu içerik 642 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kooperatif toplantı salonunda gerçekleşen olağan mali toplantıda  kooperatif başkanı Cengiz Varlıca, sözlerine  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başta olmak üzere Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye, ilçemizdeki esnaf guruplarını temsil eden STK başkanlarına kendilerine sosyal tesis projesinin hayata geçirilmesi noktasında kendilerine  verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek başladı.

Sosyal tesis alanımız yakında faaliyete geçecek

   Başkan Varlıca “ bizler sizlerin temsilcileri, kendi yağıyla akvrulan  yöneticiler olarak yeni projemiz olan Sosyal  Tesis projesini hayata geçirerek kooperatifimizin hem fiziki yapısını zenginleştirip  hem de gelir kaynaklarını  artrırabilmenin mücadelesi içerisindeyiz. Bahse konu olan Sosyal Tesis alanımızı  %38.3  ile yap işlet devret modeli ile ihale ettik. İnşallah kısa zamanda faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini” belirterek kooperatif üyelerini bilgilendirdi.

Sanayimize giren çıkan belli değil

Sanayi sitesinin eksikliklerinin tüm çabalarına rağmen devam ettiğinin altını çizen başkan Varlıca; “Sanayimizin giriş yolu çok dar bunun aciliyetle genişletilmesi lazım. Bugün sitemiz duvarlarla çevrilmemiş bir halde, giriş çıkışlarımızda güvenliğimiz yok. Bu eksikliklerin giderilmesi için paraya ihtiyaç var işte bu sosyal tesis alanımızın faaliyete geçmesi ile  toplamda 37.000 lira kira geliri elde edebileceğiz, bu para ile de bu eksikliklerimizi de giderme imkanı bulacağız” dedi.

  İşyerlerini kooperatif olarak bakanlık kredileriyle daha ucuza biz yaparız

   Küçük Sanayi Sitesinin sınırında rezerv bölgeleri bulunduğuna dikkat çekerek; “ biz küçük esnafların yapı kooperatifi olarak mevcut esnaflarımızın yanı sıra arkadan gelen çıraklarımızın, kalfa ve ustalarımızın  geleceklerini ucuz imkanlarla korumak onları yaşatmak zorundayız, , bunu yaparken de yeni işyerlerinin yapılması noktasında sanayi sitelerinin bakanlık kredileri kapsamında  cüzi faiz oranları ile  işyerleri bittikten sonra 2 yılı ödemesiz 10 yıl vadeli kredilerle yapabilme imkanımız mevcut. O nedenle ihtiyaca cevap vermeyen  Hendek K.S.Sitesinin fiziki yapısının genişlemesi  zorunluluk arz ediyor.

Büyükşehir ve Hendek Belediyesi esnaflarımızdan yanı tavır almalıdırlar

Kooperatif yönetimi olarak bitişiğimizde bulunan rezerv alanlarının özel mülkiyet tarafından satın alındığını duyuyoruz.  Yeni işyerlerinin özel mülkiyet eliyle  değil kooperatif yönetimi eliyle yeni işyerlerinin yapılarak esnaflarımıza arz edilmesi esnaflarımız adına daha kazançlı olacaktır. Bu konuda gerek Büyükşehir gerek se Hendek Belediye Başkanımızdan bu yerlerin kooperatifimize tahsis edilmesi yönünde istek ve talep ediyoruz” dedi. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da