bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Başarılar kutlanır, başarısızlıklar sorgulanır…

Biz, başarıların kutlandığını başarısızlıkların ise istişare ile analizlerinin yapılıp başarısızlığa neden olan tutum ve davranışların düzeltilmesi yolunda çaba ve gayret sarf edileceğinin mücadelesinin yapılmasını bekledik. Oysa seçimlerin üzerinden gün geçmesine rağmen hala bu tarz bir söylem duymadık, işitmedik.

Başarılar kutlanır, başarısızlıklar sorgulanır…
Başarılar kutlanır, başarısızlıklar sorgulanır… admin
Bu içerik 900 kez okundu.

24 Haziran seçimlerinin ekranlara yansıdığı ve sonuçların netleşmeye başladığı dakikalarda caddeler ve özellikle parti binası önünde toplanan heyecanlı kalabalık ellerinde meşaleler ile alışkın oldukları balkon konuşmasını takip etmeye gelmişler,  aynı zaman diliminde araçlarla yapılan kutlama! konvoyları aklımızı karıştırdı. 

  Mağlubiyetin soğuk yüzü

   Bize göre ortada bir başarı yok sadece en az zararla atlatılan bir genel seçim vardı. AK parti yıllardır Sakarya’da sürdürdüğü hegomonyası  sekteye uğramış, kurulduğundan bu güne yenilgi yüzü görmeyen ve bu nedenle “küçük dağları ben yarattım” havasında olan teşkilat mensupları ilk kez yenilginin, milletvekili kaybetmenin soğuk yüzü  ve bir gerçekle yüzleştiler.

   Alıştığımız balkon konuşmasında milletin verdiği mesajın alındığından bahis ile bir konuşma gerçekleşeceğini , bencilliklere ve nefsi davranışlara son verileceği babında  bir konuşma bekliyorduk.  Hey haaaat… Konuşmalar başladığında ne kadar yanıldığımızı anladık. Zira konuşmalar zafer konuşmalarıydı.

   Makas % 14…

   Hendek 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde % 68 bandından bugün % 60 bandına düşmüş, Cumhurbaşkanlığı seçiminde  başkan Erdoğan’a verilen oy oranı % 74’lere çıkarken milletvekilliği seçimlerinde %60’lara düşen tercih arasındaki % 14’lük bantın sorumlusu kim ya da kimler?  Tüm bu başarısızlıkların masaya yatırılması ve faturanın sahibinin belirlenmesi gerekir.  İlçe başkanı  sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında “her evde kadınlarımızın ayak izleri var” cümlesi çok doğru bir tespit ama adama sorarlar  teşkilat sadece kadınlardan ibaret mi?

   Bu kutlama  neyin kutlaması?

   Tüm bu gerçekler  alenen ortada dururken yapılan konvoylar, sevinç gösterileri aklımıza kar suyu kaçırdı. Bu yapılan kutlama beşinci sıra milletvekili Ali İnci’nin kazanamamasının kutlaması mıydı?

    Bize göre balkon konuşmasının en gerçekçi işlevi konuşmaların akabinde yapılan şükür namazı davetiydi. Zira ortada bir mağlubiyet vardı ve bu mağlubiyet hüsran ile sonuçlanmadı. Adeta bu davet hüsranın küçük bir zayiatla def edilmesinin bir af davetiydi...Kalın sağlıcakla…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-06-27 6-0 DAN 5-1 e, sonra 5-1-1'e, şimdi de 4-1-1-1'e geldiler. Erime sürüyor. Doru yazmışsın bu neyin kutlaması diyosun ya ben söylim mağlubiyet kutlaması!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor