bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

HENDEK’TE İLK OY’U O KULLANDI

İNCİ OY’UNU 1164 NOLU SANDIKTA KULLANDI 27. dönem Sakarya milletvekili adayı Ali İnci, 24 Hazrian başkanlık ve parlamento seçimlerinde Hendek ilçesinde oy’u ilk kullanan oldu.

HENDEK’TE İLK OY’U O KULLANDI
HENDEK’TE İLK OY’U O KULLANDI admin
Bu içerik 1546 kez okundu.

   Hendek Başpınar mahallesi İmam Hatip Lisesinde kurulan sandıklardan 1164 nolu sandıkta oyunu kullanan İnci’ye ilçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu üyeleride eşlik ettiler.  Oy pusulasını alarak seçim mahalline giren İnci, oy’unu kullanmasının ardından mirofonlarımıza; “ yeni bir yönetim şeklinin start alacağı  ilk seçim olan 24 Haziran seçimlerimiz öncelikle tüm insanlığa, ülkemize, vatanımıza ve milletimize hayırlar getirsin. Demokrasinin olmazsa olmazı milli iradedir onun adreside sandıktır.  Milletimizin vereceği karar her şeyin üstündedir. Bundan sonrası milli iradenin vereceği karardır. Oy’umuzu kullandık. Sandık görevlisi arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

ALİ İNCİ KİMDİR?

Ali İnci, 6 Ekim 1959 tarihinde Sakarya'nın Hendek ilçesinde doğdu. 1980 yılında İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan İnci, aynı yıl Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Spor Akademisi Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimini 1984 yılında tamamlayan İnci, 1984-1989 yılları arasında Mardin, Diyarbakır ve Sakarya'nın Hendek ilçesinde Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı. Öğretmenlik yaptığı dönemde Güreş Milli Takım Antrenörlüğü'ne getirilen İnci, 4 yıl bu görevi başarıyla yerine getirdikten sonra siyasi nedenlerden dolayı görevinden istifa etti ve ticarete atıldı.

1989 yılında Hendek'te akaryakıt istasyonu açan İnci, ticarette başarılı oldu ve Pamukova, Kaynaşlı ve Beşköprü'de akaryakıt istasyonlarını hizmete soktu. Ardından Adapazarı'nda beton santrali işine başladı. İnci Şirketler Grubu altında 5 akaryakıt istasyonu, 4 beton santrali, 5 taş kırma ve eleme tesisi, 1 kilitli parke fabrikası ile 600 kişiyi istihdam etti.

Ali İnci, 1991 yılında Refah Partisi Hendek İlçe Başkanı olarak siyasi yaşama atıldı. 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi'nden aday olan İnci, yüzde 28 oy alarak Hendek Belediye Başkanı oldu.İnci, 1999-2004-2009 ve 2014 yıllarında Hendek Belediye başkanlığı yaparak ilçe tarihinde üst üste dört dönem Belediye başkanlığı seçimlerini kazanarak bir ilke imza attı.

Son döneminde Belediye başkanlığından istifa ederek 25. Dönem  Sakarya milletvekili olarak parlamentoya girdi. Hükümetin kurulamaması nedeniyle 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen İnci, 24 Haziran seçimlerinde  Sakarya AK Parti’den beşinci sıra milletvekili adayı. İnci evli ve 5 çocuk babasıdır.

NOT:Ali İnci'nin oy kullanma video görüntülerini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hacı     2018-06-26 hendekli 2 tane milletvekilimizle beraber ali incide olsaydı daha iyi olurdu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor