bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

DURUŞMA SALONUNDA DAVETSİZ MİSAFİR

Ülke gündeminde hayvanlara yönelik şiddet olayları yaşanırken Hendek Adliye personelinin hayvan sevgisi kameralara yansıdı. Hendek Adliyesinde 7 yavru doğuran anne köpeği ilk farkeden Hendek Cumhuriyet Savcısı Uğur Yörük oldu. Konuyu Hendek Asliye Ceza hakimi Berkin Osman Altınok’a anlatarak yavru köpeklere sahip çıkılmasını rica etti. Hakim Altınok’da anne ve yavru köpekleri sahiplendi.

DURUŞMA SALONUNDA DAVETSİZ MİSAFİR
DURUŞMA SALONUNDA DAVETSİZ MİSAFİR admin
Bu içerik 1829 kez okundu.

Ameliyat başarılı geçti

Anne köpek  ve yavruları sahiplendi. İlk iş olarak 7 yavrusu olan anne köpeğin yavrularına sütü yetmeyebileceği düşüncesi ile savcı ve hakim süt alarak  anne köpeğe verdiler.  Bu durum ilçe adliye binasında hemen yayıldı ve   6 sağlıklı yavru  adliye personeli hakim, savcı ve bazı avukatlar tarafından sahiplenildi. Yavrulardan 6 tanesi sağlıklı bir şekilde hayatlarını annelerini emmek sureti ile devam ederken yavrulardan birinin yarasını  ilk farkeden Hendek Asliye Ceza hakimi  Osman Berkin Altınok oldu.  Yaralı olan yavrunun tedavisi için Hendek İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli  veteriner hekim Gülçin Olgu San’la irtibata geçen  Cumhuriyet savcısı ve ceza hakimi,  hayvanın ameliyatının yapılmasına öncülük ettiler. Hendek veterineri veteriner hekim Gülçin Olgu San tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ameliyat sonrası  yavru köpek,  annesinden ayrı olarak adliye binası içerisinde hakim Altınok’un makam odasında bakılıyor.

   Edinilen bilgilere göre;  ameliyat başarılı geçti. Şimdilik yavru köpek annesinden ayrı tutuluyor. Çünkü anne köpek yavrusunun ameliyat bölgesini diliyle yalaması sonrasında yaranın açılabileceği ihtimali var. Kısa sürede iyileşmesi beklenen yavru köpek  ilerleyen süreçte annesinin yanına bırakılacak.

Anne ve yavru köpeğin sahiplenilmesi sürecinin perde arkası

Adliyemizin maskotu oldu

   Ramazan ayı içerisinde  adiye bahçesinde 7 yavrusu olan anne köpeği ilk farkeden  Hendek Cumhuriyet Savcısı  Uğur Yörük oldu.  Yörük, Ramazan bayramı münasebeti ile izne ayrılması nedeni ile anne köpeği ve yavrularını Hendek Asliye Ceza hakimi  Berkin Osman Altınok’a emanet etti. Hakim Alnınok’da süreci devam ettirdi. Altınok, kendisininde bir köpeği olduğunu vurgulayarak,  “Benim evimde de bir köpeğim var. Adliye bahçemizde yavrulayan anne köpeği gördüğümde hem sevindim hem de şaşkınlık yaşadım.  Yavruları kontrol ettiğimde 6 tanesinin sağlıklı bir tanesinin vücudunda şişlik olduğunu gördüm. Sağlıklı olan 6 yavru köpeğe meslektaşlarım ve bazı avukat arkadaşlar sahiplendiler.  Yaralı yavru köpek için  savcı Uğur Yörük ile ben  Veteriner hanımla konuştuk  ve sağlığına kavuşturulması adına ameliyata karar verdik. Sağolsunlar  ameliyat başarılı geçti, yavru köpek kısa zamanda sağlığına kavuşacak. Anne köpeği ameliyat sonrasında annesinden ayırdık.  Anne köpeğin gıda ve su ihtiyacı bina dışında yine personelimizce sağlanırken ameliyat ettiğimiz yavru köpeğide  gözetim altında tutuyoruz. İyileşmesinin ardından annenin yanına koyacağız. Anne köpek anne hissiyle yavrusunu arıyor, adliye binamız içerisinde havlayarak yavrusuna sesleniyor.  Anne köpek ve yavrusu adliyemizin maskotu oldu. Yüce Allah yarattığı her canlıyı insanın emrine vermiştir, hayvanlarda bize Allah’ın emanetidirler.  ” şeklinde görüşünü ifade etti.  Hakim Altınok ameliyat ettirdikleri yavru köpeği bir an olsun yanından ayırmıyor.  

NOT: ANNE KÖPEĞİN YAVRUSUNu SESLENEREK ARAMASI CEP TELEFONU İLE BÖYLE KAYDEDİLDİ. Görüntüyü Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL