bizimhendek.com
Advert
Advert

FABRİKADA MİLYONLUK SOYGUN!

15.000 m2 arazi içerisinde yaklaşık 4000 m2 kapalı alana mevcut fabrika, kimliği belirsiz kişi yada kişler tarafından adeta talan edildi. Hırsızlar başta fabrikaya yüksek gerilim hattı enerjisi taşıyan elektrik direği ve trafosu olmak üzere demir-alüminyum-bakır-metal aksam-toprak altındaki döküm boruları alarak sırra kadem bastılar.

FABRİKADA MİLYONLUK SOYGUN!
FABRİKADA MİLYONLUK SOYGUN! admin
Bu içerik 1339 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İCRA YOLUYLA BANKAYA GEÇTİ

Bir dönem ilçemizde Martı Tavukçuluk adıyla küçükbaş hayvan kesimhanesi olarak hizmet veren ve bünyesinde yaklaşık 400 kişi çalıştıran fabrika sahibinin iflas etmesi ile başlayan hukuk süreci sonunda  fabrika banka tarafından haczedildi. Satışa çıkartılan fabrikaya alıcı çıkmayınca  mülk banka himayesine geçti. Banka tarafından satılması amacıyla aracı kuruma yetki verildi.

TALANI İHBAR TELEFONU ORTAYA ÇIKARDI

Bu sabah kimliği açıklanmayan bir kişi tarafından banka yetkilileri aranarak terk edilen fabrikanın hırsızlarca talan edildiği bilgisinin paylaşılmasıyla ortaya çıkan milyonluk soygun olayının adli makamlara  bildirilmesi muamma.

ESKİ-YENİ FOTOLAR TALANI TÜM ÇIPLAKLIĞI İLE ORTAYA KOYUYOR

Edinilen bilgilere göre ilçemiz Büyükdere mahallesinde kurulu bulunan fabrika binası satışa çıkarıldığında  taliplilerden biri Hendek Belediyesine müracaat ederek burada mobilya imalatı yapacağını ve yaklaşık olarak 40-60 kişi istihdam edeceğini  bildirerek ruhsat almasında sakınca olup olmadığını araştırır. Belediye yetkililerince hava kirliliği oluşturmamak ve ses kirliliği üretmemek kaydıyla ruhsat alınmasında bir problem olmadığı yönünde bilgi verilir.  Alıcı kişi bunun üzerine fabrika sahasına giderek fabrika alanını ve kısımlarını fotoğraflar.

İDDİALARA GÖRE NE OLDUYSA SON 1 AY İÇERİSİNDE OLDU

Fabrika içerisinde kapalı alanların çelik çatıları, tesis içerisinde paslanmaz  krom kazanlar, ekipmanlar, 100 tonluk kantar, demir kapılar ve idare binalarındaki demir merdivenler,  soğuk  hava depoları içerisinde  100’er tonluk  paslanmaz krom arıtma deposu, kapalı tır parkı alanı, enerji trafosu, armatürler mevcuttur. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar yerli yerinde duran fabrikada bugün bunlardan eser yok.

HURDA DEĞERİ 700 İLE  BİR MİLYON ARASINDA

Fabrika sahası içerisinden çalınan malzemelerin hurda fiyatının 700 milyar ile 1 milyon arasında olduğu iddia edilirken fabrikayı  icra yoluyla kendi envanterine kazandıran banka yetkililerinin bu durum karşısında nasıl bir yol izleyecekleri merak ediliyor.

KAMYONLAR DOLUSU HURDA

Fabrika alanındaki talan olayına bakıldığında sökülen, oksijen kaynağı ile kesilen çelik makaslar ve çatılar, toprak altında  birimler arasında su tahliyesi yapan demir-döküm boruların alınması insan gücüyle yapılabileceklerin dışında. Muhtemelen iş makinalarının çalıştığı, sökülen hurda malzemelerinde 10-12 tırla taşınabileceği ortada.

MİLYARLIK FABRİKADA 1 BEKÇİ DAHİ YOK!

Böylesi bir talanın günler alabileceği konuşulurken banka yetkililerinin talandan bir ihbar telefonu ile bilgi sahibi olmaları, milyonluk malzemelerin bulunduğu fabrika alanında bir bekçi-görevli bulundurulmaması oldukça dikkat çekici. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Sofu’ya Destekler Çığ Gibi Büyüyor
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar
Hemodiyaliz Ünitesine yeni makinalar