bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

KULİS HABER: KAFALAR KARIŞTI

-CHP Parti politikası başka, milletvekili adayı başka konuşuyor. Hangisine inanalım? -SASTOP toplantısında Dikbayır ne söyledi ne yazıldı ?

KULİS HABER: KAFALAR KARIŞTI
KULİS HABER: KAFALAR KARIŞTI admin
Bu içerik 1123 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Parti politikası başka, milletvekili adayı başka konuşuyor. Hangisine inanalım?

Salı günü akşamı Hendek ilçemize gelen CHP Sakarya milletvekili aday adayları otopark lanında toplantı düzenlemişler. Yazıldığına göre adeta miting havasında geçmiş.  Söylemlere bakıldığında biz seçmenlerin kafalarındaki soru işaretlerinin giderileceği yerde  yeni sorular oluşturan anlatımlar seçmenin kafasını daha da karıştırdı. 

Örneğin: Sakarya  CHP birinci sıra milletvekili adayı Engiz Özkoç, internet sayfalarında yazıldığına göre;  Hendek ilçemizin kronikleşmiş sorunlarını dile getirmiş, Hendek halkının daha iyi hizmetlere layık olduğunun altını çizmiş. Buraya kadar tamam…

Biz yazanın yalancısıyız…

 Doğrudur, yalandır…

Ancak;  “CHP Milletvekili Adayları, Üniversite şehri olan Hendek’in 80 Bini aşan nüfusuyla, eğitimde başarı olarak hak ettiği yerde olmadığını anlattılar. Hendek’in iyi okullara ihtiyacı olduğunu, nitelikli okul sayısının Hendek’te arttırılması gerektiğini ve eğitimde İldeki başarı sıralamasına göre Hendek’in ön sıralarda olması gerektiğini söylediler...” ( Kaynak: Hendek Gerçek haber)

CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu olsun Cumhurbaşkanı adayı İnce olsun her platformda “Nitelikli okul kavramını ortadan kaldıracağız” diyorlar. Bu gerçekler ortada iken CHP Sakarya milletvekilinin CHP parti eğitim politikasına taban tabana tesr olan bu açıklama soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

 Kamuoyu adına soruyoruz: Peki biz hangisine inanalım?

NİTELİKLİ OKUL SAYISININ ARTIRILACAĞINA MI?

NİTELİKLİ OKULLARIN ORTADAN KALDIRILACAĞINA MI?

 

SASTOP toplantısında  Dikbayır ne söyledi ne yazıldı ?

SASTOP toplantısına katılan İYİ Parti Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır yaptığı konuşmasında; “ tabiki buraya çıkan her aday halledeceğiz  diyecek. Ha benim şimdi bir teklifim var. Bu seçimlşerden sonra bunu yapmalıyız. 60 tane kuruluşun bir araya gelip böyle bir dernek kurması güzel bir şey ama bunu bizim seçimlerden sonra yapmamız lazım birlikte. Şimdi burda hem eleştirip hem sorunlara muhatap bulamayacağız” diyerek sözlerini sonlandırırken, basına ve internet medyasına muhtemelen hazır metin servis edilmiş olmalı ki konuşma farklı mecralarda farklı konularda konuşulmuş gibi anlatılıyor.

Dikbayır:

''Siyaset ve sivil toplum, demokrasi kayığının her bir küreği gibidir. Bu iki kürek orantılı ve dengeli çekilirse kayık doğru hareket eder, aksi olursa, yani biri diğerine üstünlük sağlarsa o kayık olduğu yerde döner durur. İşte ülkemizin önemli sorunlarından birisi de budur ki, biz bir türlü sivil toplum ile siyaset mekanizmasını dengeli çalıştırmayı öğrenemedik. Bir dönem geldi sivil kuruluşlar ağır bastı, darbe çağrısı yapacak, hükümetleri değiştirecek kadar etkili oldular. Ardından bu dönem geldi, siyaset ağır bastı, siyasetin güdümüne girmeyen sivil toplum kuruluşu neredeyse kalmadı.''

 diyen Ümit Dikbayır, sivil toplum ile siyasetin dengeli hareket etmesi, birbiri ile istişare yapması, ortak akılla hareket edilmesinin en büyük beklentileri olduğunu söyledi.

'' Bizim için sivil toplum kuruluşları, Hazreti Ömer’in yanlış yaparsam tavrınız ne olur sorusuna karşılık, seni bu kılıcımızla düzeltiriz ey Ömer diyebilen Sahabe mesabesindedir '', değerlendirmesi yapan Ümit Dikbayır, '' Demokrasilerde iktidar kadar muhalefet ve muhalif fikirler de önemlidir ama daha önemlisi fikir üreten, çözüm yolu gösteren, ikaz eden ve uyaran bir sivil toplum mekanizmasıdır. Doğru iş yapmak isteyen, aklı başında iktidarlar, bu mekanizmayı ihmal etmez, çalıştırır ve istifade eder '' ,sözlerinin ardından, İYİ Parti’nin çoğulcu ve katılımcı demokrasiden yana, milli iradeyi asıl güç olarak gören ve bu iradenin hakça tecellisi için, herkesin ve her kesimin bütün siyasal ve sosyal haklarını sonuna kadar özgürce kullanabilmesi gerektiğine inanan bir parti olduğunu belirtti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-06-21 Sakaryadan bihaber olanlar sakaryadan vekil olma telaşındalar. Sakaryaya yazık etneyelim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor