bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Usta gazeteci Serkan Köse'nin kaleminden Akşener ziyareti

Akşener çuvallamış! İyi Parti zaten fos

Usta gazeteci Serkan Köse'nin kaleminden Akşener ziyareti
Usta gazeteci Serkan Köse'nin kaleminden Akşener ziyareti admin
Bu içerik 1022 kez okundu.

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Hendek'te katıldığı iftar yemeğinde "Hendek'in yarısı akrabam" demiş.

Hani insanın karşısına, daha önce hiç görmediği halası, teyzesi ya da dıdısının dıdısı çıkar ya, öyle bir şey olmuş.

Hendekli biri olarak kesinlikle üzerime alınmıyorum.

Onca yıl vekillik yap, bir dönem kabinede yer al ve şimdi kalkıp Hendeklileri akraba ilan et. Mevki makam sahibiyken neredeydiniz hanımefendi?

Akrabalıkta sınır tanımıyor kendileri. Selanik'ten gelme, İzmit'te doğdu, Rize'nin gelini ve esasen Diyarbakır göçmeni.

İftara katıldığı yerin 4 kilometre ötesi Kazımiye'ye, uğramamış ama... Asıl akrabadan kasıt mübadele ile Selanik'ten göçen akrabaları orada aslında.  Bundan da haberi yok sanırım.

Çok sonradan bulduğu ve 'Halam' diye sahiplendiği Hendekli Ümit Dikbayır'ı, İyi Parti'den birinci sıra aday göstermesi ise apayrı bir vaka. 

Enver Toçoğlu, Salih Kılıç gibi isimlerin yanı sıra, partinin kurucu il başkanı Hüsamettin Atasever'i dahi yok sayacak kadar akraba çılgınıymış meğer.

Dönelim iftara...

Programı takip eden meslektaşlarıma sordum. Sakarya genelinden, hatta İzmit'ten katılım olmuş. Toplamda 2 bin 500 kişi. "Hendekli kaç kişi vardı?" soruma yanıt 300-400 şeklinde geldi.

İyi Parti, en başından Sakarya'da ölü doğmuştu ki; Akşener'in Hendek'e gelişi, kafalardaki soru işaretlerinin kalkması adına da isabet oldu.

Genel başkan geliyor, Hendek'ten fazlasıyla ifade edeyim 400 kişi katılıyor.  Beklendiği ölçüde yine fazlasıyla ifade edeyim Bin 500 oy alır, kalırlar orada. Gerçi bu bile fazla.

Dikbayır zaten itiraf etmiş:

"İşi bana değil, ehline verin"

İyi Parti birinci sıra adayı Ümit Dikbayır'ın sosyal platformda kendi kendini sobeleyen mesajı aynen şöyle:

"Sevgili peygamberimiz, Kabe’nin anahtarını henüz İslam’la şereflenmemiş ama yıllardır o işi yapan aileye teslim etmekle yöneticilere “Emaneti ehline veriniz” mesajını vermişti.
Sizin dindar iktidarınız bu mesajı iyi alamamış ki, yönetim kademelerinde hep yandaşlarınızı, hısımlarınızı, akrabalarınızı görevlendirdiniz. Ehliyete, liyakate, tecrübeye, donanıma değil, sizden olup olmadıklarına baktınız.
Bu ülke babanızın çiftliği değil.
Ve biz, hepinizi babanızın çiftliğine göndereceğiz, gidin oraları istediğiniz gibi yönetim, bu ülkenin yakasından düşün…"

Sırf akraba kontenjanıyla İyi Parti'den Sakarya Milletvekili adayı gösterilen Ümit Dikbayır yazmış bunları iyimi!

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hayalperest gazeteci     2018-06-18 Gazeteci tarafsız olur. siz siyasetçi gibi konuşmuşsunuz. birileri yazdığı kitabı inkar eder, birileride çekiştirir. sizene banane akrabalarından. tarafsız olun. Akp nin gazetecisi misiniz ?
M zafer KONUK     2018-06-08 Cok luzumsuz ve taraflı yorum yapıyorsunuz.....BIRAZ DAHA TUTARLI OLMANIZ LAZIM DIYE DÜŞÜNÜYORUM..yorumum sadace bu yazınızla ılgılı degıl...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YERİNDE TESPİT,YERİNDE  ÇÖZÜM…
YERİNDE TESPİT,YERİNDE ÇÖZÜM…
YÜKSELEN HENDEK'İN BAŞKANI BİZİM TURGUT BU DA ARTIK ÇOK OLUYOR AMA!
YÜKSELEN HENDEK'İN BAŞKANI BİZİM TURGUT BU DA ARTIK ÇOK OLUYOR AMA!