bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İftar değil çok katılımlı siyasi miting!

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren sanayici işadamı İbrahim Şahin doğup büyüdüğü köy Puna’da 3000 kişilik iftar sofrası kurdu.

İftar değil çok katılımlı siyasi miting!
İftar değil çok katılımlı siyasi miting! admin
Bu içerik 1378 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İftar değil  adeta siyasilerin ortaklaşa mitingi

Yaklaşan seçimler nedeniyle kendilerini vatandaşlara anlatıp tanıtmak, projelerini paylaşmak adına yaptıkları seçim çalışmaları çerçevesinde böylesi organizasyonu fırsat bilen siyasiler iftar sofrasına akın ettiler.

İnci kendi göbeğini kendi kesiyor

Vatandaşlarla bir araya gelme fırsatı yakalayan siyasi partilerden Cumhur İttifak’ında yer alan MHP, il ve ilçe başkanları, Millet İttifakı’nda yer alan CHP il ve ilçe, SP ilçe,İYİ parti il ve ilçe ve DP ilçe parti başkanları ve teşkilatmensuplarınca katıldıkları gözlemlenirken Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP teşkilat başkanlarının bulunmuyor olması, AKP Sakarya Milletvekilli adayı Ali İnci’nin yine tek başına seçmenlerle buluşması dikkat çekti. Bu durum iftara katılan partiller tarafından gündem konusu edilerek; “ İnci’yi yine partilileri yalnız bıraktı” dedikodularına sebep oldu.

   Major’dan mükemmel organizasyon

   Puna’da  işadamı İbrahim Şahin tarafından verilen iftar sofrasının organizasyonunu ilçemizdeki yemek firmalarından Major yemek firmasının yönetim kurulu başkanı başarılı iş adamı Fatih Demirel yaptı. İftar öncesi din görevlilerince  Yasin-i Şerif okundu. Akşam ezanının okunması ile iftarlarını açan katılımcılar iftar sonrasında Hendek müftüsü Abdurrahman Şahin’in bereket duasına amin dediler.  Mükemmel bir yemek organizasyonuna daha imza atan Major yemek personelince  katılımcılara iftar sonrası dondurma ikram edildi.

   İşadamından gençlere üç öğüt

   İftar duasının ardından iftar sofrasını kuran işadamı İbrahim şahin mikrofona gelerek katılımcılara icabet ettiklerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti. Şahin, konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulundu. Şahin; “  45 yıl önce 15 yaşımda köyümden ayrıldım ve İstanbul’a yerleştim. Ama Sakarya’mı ve köyümü hiçbir zaman unutmadım. Ben bir sanayici olarak gençlere ekonomik gücünüz ne olursa olsun olmazsa olmaz üç tavsiyem var” diyen Şahin; “  değerli gençler yıllar önce gurbete çıktım. Ama en büyük eksikliğini hissettiğim üç konuyu sizlere arzedeceğim.

1-Mutlaka Üniversite bitirin.

2-Mutlaka iki yabancı dil bilin.

3-Çok çalışın, çok dürüst olun.

Bunlar sizi hedefe ulaştıracak en iyi en doğru yoldur. Bu düşüncelerle geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin  yolu ve bahtları açık olsun ve bu akşam bizleri onurlandıran milletvekili arkadaşlarımıza başarılar diliyor Ankara yolları ve bahtları açık olsun, değerli çifçi kardeşlerimizinde bu yıl ürünleri bol ve bereketli olsun” diye konuştu.

15 Temmuz’da hainleri bertaraf ettik yine ederiz

Geceye icabet eden Hendek kaymakamı Orhan Burhan’da  katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında; “  Değerli Puna’lı hemşehrilerim öncelikle ramazan ayınızı kutluyorum.  Değerli iş adamımız İbrahim Şahin tarafından organize edilen bu organizasyonda sizlerle bir arada bulunmaktan çok mutlu oldum. Malumunuz olduğu üzere önümüzde bir seçim süreci var ve bu vesile ile milletvekili adaylarımızda sizlerle buluşmak adına  buraya icabet ettiler. Hepsine çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.” Diyen Burhan, “ Allah birliğimizi beraberliğimiz daim eylesin. İnşallah bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi koruyalım, memleketimize sahip çıkalım. Memleketimize gerçekten hainlik içerisinde olanları nasıl 15 Temmuz’da bertaraf etmiş isek inşallah bundan sonrada berataraf edeceğiz.  Allah hepinize sağlık ve sıhhat versin.  Hayırlısı ile bayrama ulaşmayı da nasip eylesin.  Hayırlı geceler” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmaların ardından kaymakam Burhan’a hediye takdim edildi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
şıhlarlı     2018-06-20 SEÇİM REİSİN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek