bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Fatiha’yı bilmeyen ülkücüler!!!

Böyle bir sözü makalesinde böylesine absurt bir ifadede bulunarak ülkücü camiayı suçlaması, iftira atması, akıl tutulması ve hezeyandır…

   Fatiha’yı bilmeyen ülkücüler!!!
   Fatiha’yı bilmeyen ülkücüler!!! admin
Bu içerik 1140 kez okundu.

   Ülkenin beka sorununun tartışıldığı bu günlerde  mukaddesatına sahip çıkan, davası uğruna canlarını feda eden 5000’nin üzerinde ülkücü şehide hakarettir.

   Peki bu söz nereden çıktı?

   Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında  meclis başkanına  Ramazan ayını hatırlatmada bulunan MHP Meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır’a atfen söylenmiş bir söz. 

   Bir yandan Büyükşehir Belediye Meclis başkanı ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu eski bir milli görüşçü olarak küçümsemesi  bunun üzerinden ülkücü camiayı Fatiha süresini bilmemekle suçlamak!

   Bir aile reisinin bile günümüz şartlarında evini idare etmekte zorlandığı, yapacağı işlerde unutkanlık yaşadığı 1 milyonluk şehri yöneten bir başkanın unutkanlığından fayda sağlamaya matuf bu söylem nifak tohumundan başka bir şey değil en hafif deyimle  kışkırtmadır.

   Hassas günlerden geçtiğimiz bu günlerde provokasyona yol açacak bu tür söylemleri dillendirmek kavga ortamına zemin hazırlamaktan öte ne yarar sağlayacak?  

   Bu sözü telaffuz eden kişi siyaset mühendisliğinden şimdi de ulemalığa soyunmuş! O kişi bilmelidir ki imanın kimde olduğunu sadece yüce yaradan bilir. Hidayet sahibi Allah’tır, ne diyor yüce yaradan?

   “Malı istediğime ilmi isteyene veririm” 

   Yüce yaradan Kur’anı Kerim’in de  imânın mantığını kavrayamayanları hayvanlardan daha aşağı kabul ederek şiddetle yermektedir. Şu halde ülkücü camiayı Kur’anın ilk süresi Fatiha’yı bilmemekle suçlamak senin haddine mi düştü?

    İslam ulemalığına soyunan bu kişi  söylediğinin karşısında bulunduğunda gıybet, bulunmadığında ise iftira olduğunu ne zaman öğrenecek?

   Bu tür ipe sapa gelmez söylemler nifaktır, nifak ise büyük günahtır.

   Bu yazı hangi aklın ürünüdür bilinmez.    

   Ancak bilinen bir gerçek var ki ülkü ocaklarının tedrisatından geçen her bir ülkücü bırakın fatiha süresini  İslami konuda tartışabilecek kadar fikir sahibidir. 

   Kaldı ki sözde bu söylemde bulunan kişi şunu iyi bilmelidir ki bu söylemlerinin günahını ülkücülerin aldıkları abdest suyunu içse ödeyemez.

   Atalarımızın söylediği bir atasözü ile sözümü sonlandırayım.

    “Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder” 

   Sabır ağır bir imtihandır. Ama unutulmasın ki  hükümde kesindir.  Allah sabredenlerle beraberdir. Siz siz olun böylesi söylemlere pirim vermeyin.

  Dün de ülkücüydüm bugün de,çok şükür fatihayı’da bilirim seni de...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-05-22 Merak etme Ahmet bey bizde bu yazının muhattabını gayet iyi biliyoruz.Geçmiş dönemlerde Hendek Esnaf odaları seçiminde bi Ak partiye gitti bi Mhp ye gitti destek bulamadı 5-10 kişiden oy alabildi , sonra gitti m.vekilliği aday adayı oldu boyunun ölçüsünü aldı. Şimdide gazetecilik yapıyor kafasına göre. 2-3 kişi facebook da yazdıklarını beğendi diye birden gazeteci oluverdi. Dediklerini kaale alıp cevap yazmana gerek yok yani . kendi kendine konuşsun dursun
Hendekli     2018-05-22 Kim bu bide ismini yazsanız falcılarmı türedi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ ŞOVA HAZIRLANIYOR
AK PARTİ ŞOVA HAZIRLANIYOR
İŞTE HEYECANLA BEKLENEN AKP LİSTESİ
İŞTE HEYECANLA BEKLENEN AKP LİSTESİ