bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ATATÜRK PARKI TÖRENLE AÇILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ilçemize kazandırdığı Atatürk Parkı yeni yüzüyle hizmete açıldı. Açılış töreninin ardından Büyükşehir Belediyesince yaklaşık 6.000 kişiye iftar sofrası kuruldu.

ATATÜRK PARKI TÖRENLE AÇILDI
ATATÜRK PARKI TÖRENLE AÇILDI admin
Bu içerik 861 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

  Atatürk parkının açılış kurdelası  Sakarya  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti il Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  Hendek Ak Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek MHP Meclis üyesi ve grup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş tarafından kesildi. 

Allah ibadetlerinizi kabul etsin, Ramazan bayramınada kavuştursun

    İftar programı öncesinde mikrofona gelen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü sözlerine Ramazan ayının hayırlı olmasını dileyerek “ Rabbim bizleri Ramazan ayı içerisinde bulunan Kadir gecesine ulaşmayı ve bayramında da bu güzel mekanda hep beraber baylaşmayı nasip etsin” diyerek başladı.  Püsküllü parkın uzun yıllar ilçe halkına hizmet verdiğini ancak miadını dolduran tesisin yeniden inşası  gerekiyordu bizlerde bunu yaparak ilçe halkının hizmetine sunduk” dedi.  6 bin m2 alan üzerine yeniden inşa edilen parkın teknik özelliklerini anlatarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başta olmak üzere  parkın yapımında emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti.

   Şehirler hatıra ve hayallerin mekanlarıdır

   Kürsüye gelen AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılç’ta yaptığı konuşmasına Ramazan ayınızı tebrik ediyorum diyerek başladı. Kılıç; “ Şehirlerin hatıralar ve hayallerin mekanı olarak tarif edilir. Her bireyin yaşadığı ilçede bir çok hatıraları vardır. İdarecilerinde yaşamış oldukları şehirde hayalleri vardır. Açılışını yaptığımız bu park insanların hayallerini zorlayan bir eser oldu. İnsanımızın yaşam kalitesini artırmak adına her şey düşünülmüş. Biz idarecilerin ve belediye başkanlarının görevi ilçelerinde yaşayan insanların yaşam kalitelerini artırmaktır. Sakaryamız bu konuda büyük atılım yapmıştır. Başta Büyükşehir Belediye başkanımız olmak üzere Hendek Belediye başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

   Belediyelerin görevi sadece alt yapı yapmak değil insanların yaşam kalitesini yükseltecek sosyal alanları da yapmaktır

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan’da açılış konuşmasında Ramazan ayını tebrik etti ve  sözlerine   “Allah inşallah oruçlarımızı tamamlayıp bayrama ulaşmayı nasip etsin” temennisi ile başladı. Kaymakam Burhan “dünya üzerinde bazı müslüman ülkelerinde  açlıkla, savaşla mücadele eden müslümanlara nippeten burada İslamın emrettiği üzere yaşamayı bizlere nasip ettiği için Allah’a şükrediyoruz.  Alt yapıya büyük önem verden Sakarya Büyükşehir Belediyemizin gözle görünmeyen hizmetleri mevcut. Ancak Belediyenin görevi sadece alt yapı yapmak değil insanların yaşam kalitesini yükseltecek böyle güzel parklarında yapılmasıdır. 1 yıl gibi kısa sürede hizmete açılan parkımız şehrimize güzellik sağladı bizlere bu güzelliği sağlayan öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, yer temininde kolaylıklar sağlayan Hendek Belediye başkanımıza  ve bu çalışmalarda emeği olan her kese teşekkür ediyorum.

  Atatürk Parkı hoş sohbetlerin adresi olacaktır

    Toçoğlu alkışlar eşliğinde mikrofona geldiğnde bu günün çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Ramazan ayımızın ilk Cuma’sını idrak ettiğimiz bu günde ilçemiz için son derece modern bir tesisin açılışını gerçelişetiriyoruz” diyerek başladığı konuşmasında, “ ne mutlu bize ki böylesine güzel günlerde böyle güzel bir tesisi hayata geçirme şansına sahibiz. Rabbim birliğimiz, çalışma azmimizi, açılışları, temel atmaları daim eylesin” dedi.  Toçoğlu, hep birlikte bundan böyle şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayarak; “ bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk parkı ilçemizin yaşam standardını yükseltecek  hoş sohbetlerin adresi olacaktır.

Hendek için harcanan bedel 32 milyon tl

 Park hakkında teknik bilgileride aktaran Toçoğlu; “ Büyükşehir Belediyesi olarak Hendek’e olan yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Hendek’te hayata geçirilen alt yapı bedelinin toplamı 32 milyon liradır. İlçeye kazandırdığımız su hatlarıyla içme suyu yetersizliği ortadan kalktı ve birkaç mahalle hariç dünya standartlarında birinci sınıf suya kavuşturduk. Hendekte 2017 yılında 12 milyonun üzerinde asfalt yapımı gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar gurup yollarını da tamamlamış olacağız.” Dedi.  Toçoğlu, Belediyecilik anlayışlarının hiçbir zaman temel hizmetlerin sağlanmasıyla sınırlı kalmadı. Sadece alt yapı hizmetlerini değil sosyal hayatı birebir ilgilendiren vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselten işlerde imza attıklarını söyledi. 

Çöp dağları değil çöpten enerji üretmek konuşuluyor

Toçoğlu eskiye atıf yaparak geçmişte ülkenin gündeminde çöp dağlarının olduğunun altını çizerek; “  Türkiyenin en büyük şehri İstanbul sokaklarında çöp dağları görürdük. Çöpler patlıyor insanlarımızı kaybediyorduk. Ama artık Sakarya’da çöp dağlarından değil çöpten enerji üretmekten bahsediyoruz.  Geçen hafta temelini attığımız SEKAY projesi ile Sakarya’da evsel atıklardan enerji ve gübre üretimi gerçekleştireceğiz. Bu günlşeri bize gösteren rabbimize hamdolsun” dedi.

   Hizmetin devamlılığı istikrardan geçer

   Toçoğlu, yaptıkları tüm hizmetlerdeki başarının halkın desteği ve istikrar ortamı sayesinde hizmete geçirildiğini belirterek “ bize düşen gören bu istikrar ortamının sürmesini sağlamaktır. Bugün birilerinin içten ve dıştan ülkemize saldırılarını görüyoruz. Ülkemizi zayıflatmak için dört bir koldan saldırıyorlar. Tek dertleri var Türkiye’yi düşürmek. Bunun önüne geçmek Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü mücadeleye destek olmak ve saflarımızı sıklaştırmak zorundayız. Rabbim kardeşliğimizi güçlendirsin, aramızdaki samimiyeti artırsın.” Diye konuştu.

    En büyük başarı İrfan başkanımızındır

   Sözü tekrardan ilçemize getiren Toçoğlu; “bu tesisin burada yapılmasında en büyük pay Hendek Belediye başkanımızdadır. Bu yeri Büyükşehire tahsis ederek ilçesine böyle güzel bir tesisi kazandırdığı için huzurlarınızda İrfan başkanımıza teşekkür ediyorum.” Diyen Toçoğlu parkın yapımında emeği geçenlerede ayrı ayrı teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Kurdelası dualarla kesildi

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen protokol üyelerinde  parkın açılış kurdelası hayırlı olsun temennileri ile kesildi. Parkın açılışına katılan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinde verilen iftar sofrasına katılan binlerce davetli akşam  ezanının okunması ile oruçlarını açtılar. İftar sonrası  açılış etkinliği çocuklara yönelik Hacivat-Karagöz gösterileri ile devam etti.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ ŞOVA HAZIRLANIYOR
AK PARTİ ŞOVA HAZIRLANIYOR
İŞTE HEYECANLA BEKLENEN AKP LİSTESİ
İŞTE HEYECANLA BEKLENEN AKP LİSTESİ